Çözüldü H100I RGB Platinum ile 80 derece normal mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Baturs

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Masasında
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, bugün H100İ RGB Platinum sıvı soğutmam geldi. Yaklaşık 1.5 saat çabadan sonra bel ağrısı ile montajı bitirdim. İçimde bir şüphe vardı çünkü pompa kısmı birçok kez yerinden çıktı ve büyük ihtimal zaten ince olan termal macun iyice deforme oldu. Üstüne üstlük pompayı doğru taktım mı emin değilim.

20201222_160727.jpg

Resimde görüldüğü gibi pompanın 2 tane vidası yamuk duruyor, tam oturmamış olabilir.

Neyse geçtim bilgisayarın başına hemen 2-3 tane stres testi denedim farklı kaynaklardan sıcaklıklara baktım ve sıcaklıklar neredeyse 80 dereceyi buluyor, bu sırada işlemcinin tüm çekirdekleri 4.5 GHz'te çalşıyor, kendi hızı Turbo frekansı, ben hiç OC yapmadım.

Testlere bakıyorum, adam 9900K ile 71 dereceyi geçmiyor. Ya benim işlemcim çok ısınıyor ya da ben yanlış montajladım.

Ben yanlış montajladığımı düşünüyorum, İtopya veya İtopya benzeri montaj yapan bir yer varsa kasayı götürsem benim için soğutucuyu tekrardan montajlarlar mı?

5GHz yapmak istiyorum ama bu değerlerle mümkün değil.

Var ama hayatta bir daha söküp takmakla uğraşamam. O yüzden benim için montaj yapabilecek bir yer varsa oraya götüreyim.
Benim anlamadığım pompası nasıl çıktı? Sıvı soğutmalarda pompalar o kadar sıkı yapılır ki kolay kolay çıkmaz.

Ayrıca sıvı soğutmayı 1.5 saatte takmak için gerçekten beceriksiz olmak lazım. :(

Pompa hızını BIOS üzerinden arttırın.

Benim anlamadığım pompası nasıl çıktı? Sıvı soğutmalarda pompalar o kadar sıkı yapılır ki kolay kolay çıkmaz.

Ayrıca sıvı soğutmayı 1.5 saatte takmak için gerçekten beceriksiz olmak lazım. :(
İlk öncelikle ilk defa sıvı soğutma montajlıyorum o kadar vida ve kablonun arasında kayboldum. Sonra ilk önce radyatörü montajladım ama yanlış yapmışım kabloları sokamadım onu çıkardım sonra pompayla uğraştım en zor bölümü de pompa zaten altı azcık sıkıyorum üst kanca atıyor üstü sıkıyorum alt atıyor falan filan derken bir şekilde taktım. Sonra radyatörü taktım, kablo falan filan derken 1-1.5 saat aldı.
Pompa hızını BIOS üzerinden arttırın.
Uygulama üzerinden arttırabiliyorum. Ama zaten 2300RPM'de dönüyor.

İlk öncelikle ilk defa sıvı soğutma montajlıyorum o kadar vida ve kablonun arasında kayboldum. Sonra ilk önce radyatörü montajladım ama yanlış yapmışım kabloları sokamadım onu çıkardım sonra pompayla uğraştım en zor bölümü de pompa zaten altı azcık sıkıyorum üst kanca atıyor üstü sıkıyorum alt atıyor falan filan derken bir şekilde taktım. Sonra radyatörü taktım, kablo falan filan derken 1-1.5 saat aldı.
Bana kalırsa radyatörü veya fanları yanlış şekilde taktınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada montaj videosu var bir kontrol edin isterseniz. Ayrıca kasanın kullanım kılavuzunda hava akışı ne tarafa doğru olmalı bir bakın.

Bana kalırsa radyatörü veya fanları yanlış şekilde taktınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada montaj videosu var bir kontrol edin isterseniz. Ayrıca kasanın kullanım kılavuzunda hava akışı ne tarafa doğru olmalı bir bakın.
Bu videoda fanlar öne takıldığı için içeri üflüyorlar, benim fanlar yukarı takılı o yüzden dışarı üflüyorlar, araştırmalarıma göre benim yaptığım gibi olmalı.

Fazla gibi, ben montajdan dolayı çok da etkileneceğini düşünmüyorum ama söküp düzgün şekilde rehberlerdeki gibi takmak daha iyi olur. Macunu temizleyip yenisini sürmenizde de fayda var, bu arada o bütçelerde PF360 bulunabilirdi. 😁
İtopya'ya gitsem benim için termal macun değişirler mi ?

Geri
Yukarı