H110M PRO VD anakart ile sistem yükseltme

Daha fazla  
Arkadaşlar iyi günler hepinize, kolay gelsin. Önceki sistemim Sapphire RX 560 G4560 H110M PRO VD anakart ve 8 GB RAM'di ekran kartı gümlediği için yeni sistem ayarlamak istiyorum size sormak istedim.
Anakartımı değiştirmeyeceğim H110M PRO VD olarak kalacak üstüne bir 8 GB RAM daha ekleyip 16 GB yapacağım. Almayı düşündüğüm ekran kartı RX 590 işlemci konusunda kararsızım. Kimisi i3 9100F besler diyor kimisi i5 9400F al diyor ama ben bu konularda biraz cahilim. i5 9400F 2.9 GHz diyor bu GHz çok önemli mi sizce? Hangisini almalıyım, bir de kasa olarak bunu düşündüm. Güç kutusu bu ayarlayacağımız sisteme yeterli mi? XIGMATEK BEAST 4 x RGB FANLI X-POWER 650W 80PLUS USB 3.0 MidT ATX KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınız ile alabileceğiniz işlemciler uyumlu değil. 6. ve 7. Nesil işlemcileri takabilirsiniz. Ekran kartı olarak ise; GTX 1660S veya Ti öneririm. Bunlar için bütçeniz nedir?

H110m çipsetinde sana 9. nesil işlemci öneren insanlarla arkadaşlığını kesmeni tavsiye ederim. 6. ve 7. nesil intel işlemcilerden parana uygun olan birini alabilirsin. Şuan ki işlemcini yazar mısın?
G4560 imiş hocam. Mesajın başında bahsetmiş.

O anakarta 9. Nesil takamazsın. 6. veya 7. nesil takabilirsin. İ5 7500 ve RX 580 işini görecektir. En az 600W sağlam bir PSU da lazım. Son olarak da senin de düşündüğün gibi 8GB daha RAM. Tahminimce elinde 8GB 2133MHZ RAM var, H110 anakartımdan çıkma 8GB 2133MHZ RAM var elimde ilgilenirsen anlaşabiliriz.

Hocam ceza yediğim için cevap veremedim hepinize teşekkür ederim yorumlarınız için o zaman şöyle yapsak ben elimdeki her şeyi satayım anakart dahil yeni anakart alalım. HDD ve 8 GB'lık RAM kalsın bir 8 GB RAM daha ekleyelim monitörüm zaten var 5000 TL gibi bir bütçe ayırayım 5000 TL'ye nasıl bir sistem toplamalıyım. RX 590 düşünüyorum ama siz daha iyi bilirsiniz. PSU ve kasada dahil sisteme.

Hocam ceza yediğim için cevap veremedim hepinize teşekkür ederim yorumlarınız için o zaman şöyle yapsak ben elimdeki her şeyi satayım anakart dahil yeni anakart alalım. HDD ve 8 GB'lık RAM kalsın bir 8 GB RAM daha ekleyelim monitörüm zaten var 5000 TL gibi bir bütçe ayırayım 5000 TL'ye nasıl bir sistem toplamalıyım. RX 590 düşünüyorum ama siz daha iyi bilirsiniz. PSU ve kasada dahil sisteme.
5K bütçe varsa baştan sıfır sistem topla. Elindeki tüm parçaları sat.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı