H150i sıvı soğutmadan gelen ses

Keremstein

Kilopat
Daha fazla  
Direk konuyu anlatmak istiyorum. Yeni PC topladım ve sıvı soğutma pompasının tam alt kısmında bir yerlerde inanılmaz bir coilwhine gibi bir ses var. Ama sadece oyuna girince bu ses çıkıyor, oyunu kapattığım gibi kesiliyor. Çok kulak tırmalayan bir ses sanki ağustos akşamında Antalya'da oturuyorsun gibi. Bu sesin sebebi ne olabilir? Ses kayıdı var elim de. Sıvı soğutma iCUE link H150i.

Son düzenleyen: Moderatör:
YouTube gibi bir platforma yükleyebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oyunu açtığımda bu ses geliyor pompadan. Alt+ F4 attığım gibi kesiliyor. Ayrıcı iCUE yazılımından pompanın hızını her türlüsünü denedim bu ses oyunlara girince çıkıyor pompa kısmından.

Ben daha çok ekran kartından gelen bobin vızıltısına benzettim. Oyun yerine işlemciyi stres testine sokmayı denedin mi?

İşlemciyi stres testine sokup, bu sesin kaç derecelerde başladığını veya pompa devri kaç RPM'i geçince başladığını gözlemledin mi?

Pompa üzerindeki aydınlatmayı kapatmayı denedin mi? Belki LED'lerin biri arıza yapmış olabilir. Çünkü bu ses pek pompa ile ilgili değil gibi geliyor bana hala.

Yeni konular

Geri
Yukarı