H310M-F r2.0 için macOS Sonoma Config

azrailkenan

Kilopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Donanım / Sevkiyatçı
RAM
Kingston 8GB DDR4 2400MHz
SSD veya HDD modeli
Apacher 480GB M.2 SSD (PCIE X4 to M.2 Aparat ile)
Ekran kartı
RX460 2GB
Anakart
ASUS H310M-F R2.0
İşlemci
INTEL i5 9400f
Merhaba arkadaşlar.
Sistemime macOS Sonoma kurmak istiyorum.
1 haftadır denemediğim EFI kalmadı ancak hiçbiriyle kuramadım.
Bir EFI dosyası hazırlayabilecek biri var mıdır? Kafayı yemek üzereyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizim EFI ile denedin mi ? Denediysen ne gibi hata aldın ?
Sizin EFI yi göremedim. Linki nerde?. İnternet ten neredeyse 20 ye yakın EFI denedim ancak olmadı, son denemelerimin tümünde ACPI hatası aldım. Aynı EFI yi başka imajlar ile denedim AMFI: hatası verdi. Elimde çalışan bir CATALINA EFI var sorunsuz bir şekilde kurulum yapabiliyorum ve; Ses, Ethernet, Ekran Kartı sorunsuz çalışıyor. Ancak normalinden biraz daha yavaş açılıyor. CATALINA eski versiyon olduğundan SONOMA kurmak istiyorum, yada hiç yoktan VENTURA. Eğer yardımı olursa O EFI yi upload edip link verebilirim. Bu çalışan EFI de tek bir şey değiştirsem daha çalışmıyor.

CATALINA EFI

Bununla bir dene.
Sonoma mı Ventura mı ?

Bununla bir dene.
Resimdeki ekran geliyor bikaç saniye sonra reset falan atmadan oc boot menüye geri dönüyor.

macos-big-sur-startup-screen-prohibitory-sign.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğru Config dosyası ile denediğine emin misin ?Sisteme uygun GenSMBIOS ile SMBIOS girip dener misin ?
işlemcime ait config "008-Desktop Coffee Lake.plist" adını config.plist yaparak denedim olmuyor. SMBIOS olarak iMac19,1 - iMac19,2 ile denedim olmadı. İnternet ten baktığımda işlemcime uygun SMBIOS 19,1 görünüyor. Her seferinde Clean NVRAM yapıyorum.

GenSMBIOS ile giriyorsun değil mi ? Birde config dosyanda boot args kısmında
-no_compat_check var mı ? Var ise silip dene, yok ise ekleyip dene.
Aynı sorun olursa EFI-ACPI içindeki SSDT dosyalarını komple sil. Catalina için çalışan EFI içideki SSDT dosyalarını denediğin EFI içindeki ACPI içinde at. Config dosyana işleyip öyle dene.

Merhaba arkadaşlar, ben sonunda bilgisayara Sonoma kurmayı başardım.
1- Bu bilgisayara ilk mesajda da yazdığım gibi Catalina sorunsuz kuruluyordu, bende Catalina da çalışan config.plist ile Sonoma için forumda verilen config.plist i OC Auxiliary Tools ile yan yana açıp bütün ayarları ve seçenekleri Catalina da çalışan confiğe göre yaptım ve sonunda kurmayı başardım.
En sonunda da Hackintool ile kextleri ve OpenCore u güncelledim.
Altta EFI dosyasını veriyorum birinin işine yarayabilir.

H310M-F R2.0 + i5 9400f + RX460 Sonoma EFI

Yeni konular

Geri
Yukarı