Çözüldü H410M S2H V3 anakartta fan bağlantısı nerede?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EmreTas0

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, yakın zamanda güç kaynağını değiştireceğim. Çok bilmediğim için videoları izledim, fan bağlantısı için bağlamaları videoda sizin anakarta veya kasanıza göre yapın dendi videoda, fakat biraz araştırdım bulamadım. Bunlardan hangisi oluyor? Fotoğrafı aşağıya bırakacağım.

1712862048366.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam neresi bilemedim de ondan sormuştum, yine de teşekkür ederim.

Hocam ikinizede teşekkür ederim. Ancak o siyah yerde sıvı soğutucunun fanlarını taktım ve diğer beyaz yerde ise su pompasının kablosu takılı, başka türlü demek ki kasanın asıl ön 3 fanı ve arkadaki 1 tane egzoz fanı PSU'ya mı bağlı oluyor son ihtimal doğrultusunda?

Kasanın arka tarafında kendi kontrolcüsü varsa ya ona bağlıdır ya da direk Molex'le PSU'ya. PSU'ya bağlıysa fanlar tam hız çalışır hep. Eğer bağlantı yapacak yer arıyorsanız, bir kontrolcü de yoksa, PSU yerine bir yeterli boyutta bir çoklayıcı alıp anakarta bağlamanızı öneririm.
Merhaba, yakın zamanda güç kaynağını değiştireceğim. Çok bilmediğim için videoları izledim, fan bağlantısı için bağlamaları videoda sizin anakarta veya kasanıza göre yapın dendi videoda, fakat biraz araştırdım bulamadım. Bunlardan hangisi oluyor? Fotoğrafı aşağıya bırakacağım.

Eki Görüntüle 2165716
İşaretlediğim yere bağlantınızı yapabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• 1712862048366.png
    1712862048366.png
    2,3 MB · Görüntüleme: 16
CHA_FAN girişine takmalısın.

Buyurun hocam tum fan portlarini isaretledim.

Tam tersi hocam, beyaz CPU, siyah kasa fanı.

Hocam ikinizede teşekkür ederim. Ancak o Siyah yerde sıvı soğutucunun fanlarını taktım ve diğer beyaz yerde ise su pompasının kablosu takılı, başka türlü demek ki kasanın asıl ön 3 fanı ve arkadaki 1 tane egzoz fanı PSU'ya mı bağlı oluyor son ihtimal doğrultusunda?

Hocam ikinizede teşekkür ederim. Ancak o siyah yerde sıvı soğutucunun fanlarını taktım ve diğer beyaz yerde ise su pompasının kablosu takılı, başka türlü demek ki kasanın asıl ön 3 fanı ve arkadaki 1 tane egzoz fanı PSU'ya mı bağlı oluyor son ihtimal doğrultusunda?

Kasanın arka tarafında kendi kontrolcüsü varsa ya ona bağlıdır ya da direk Molex'le PSU'ya. PSU'ya bağlıysa fanlar tam hız çalışır hep. Eğer bağlantı yapacak yer arıyorsanız, bir kontrolcü de yoksa, PSU yerine bir yeterli boyutta bir çoklayıcı alıp anakarta bağlamanızı öneririm.

Çözüm

Anladım hocam kasa çok kaliteli bir marka değil kendi kontrolcüsü olduğunu düşünmüyorum sanırsam PSU'ya bağlı dediğiniz gibi. Şu an kullandığım PSU'yu biraz araştırmak istedim. Çok anlamazdım markalarından ama bir çok yoruma göre bomba olduğunun farkına vardım değiştirmeyi düşünüyorum. O yüzden sormuştum ve yüksek ihtimalle yeni PSU'yu alınca kendim takamayacağım, çok karışık geldi. Cevabınız için çok teşekkürler.

Geri
Yukarı