H61M-DS2 anakart ve GTX 1030 uyumu

Burak Burhan

Decapat
Merhabalar öncelikle bilgisayarım biraz eski Philips 206V4 on AMD Radeon HD 5570 adlı ekran kartını kullanıyorum
Motherboard
Manufacturer Gigabyte Technology Co. Ltd.
Model H61M-DS2 3.0 (Intel Pentium CPU G2010 @ 2.80GHz)
Version x.x
Chipset Vendor Intel
Chipset Model Ivy Bridge
Chipset Revision 09
Southbridge Vendor Intel
Southbridge Model H61
Southbridge Revision B3
Bu ise anakart olması lazım şimdi ekran kartım yetersiz işlemcimden memnunum düşük FPS alıyorum GTX 1030 alacağım ama aldığımda olmaz ise sıkıntı yaşamayayım GTX 1030 bu ana kartıma olur mu?

PCI Data
Slot PCI-E
Slot Type PCI-E
Slot Usage In Use
Data lanes x16
Slot Designation J6B2
Characteristics 3.3V, Shared, PME
Slot Number 0
Slot PCI-E
Slot Type PCI-E
Slot Usage In Use
Data lanes x1
Slot Designation J6B1
Slot Number 1
Slot PCI-E
Slot Type PCI-E
Slot Usage In Use
Data lanes x8
Slot Designation J6D1
Slot Number 2
Slot PCI-E
Slot Type PCI-E
Slot Usage In Use
Data lanes x16
Slot Designation J7B1
Slot Number 3
Slot PCI-E
Slot Type PCI-E
Slot Usage In Use
Data lanes x1
Slot Designation J8B4
Slot Number 4
Slot PCI
Slot Type PCI
Slot Usage In Use
Bus Width 32 bit
Slot Designation J8B3
Slot Number 5
Fazla da bir şey anlamıyorum bilgisayar toplamak gibi neler nelere uyar darboğaz yapar mı bu konularda pek bir tecrübem yok yardımcı olursanız sevinirim cidden.

İşlemci Darboğaz yapar diye düşünüyorum ve ekran kartı GTX değil GT1030 dur. Tavsiyem bütçeniz varsa işlemcinizi i5 2400 vb. Bir işlemci ile değiştirmeniz uygun fiyata bulunabiliyor. İ5 2400 GT1030 ile darboğaz yapmaz sıkıntısız kullanabilirsin.

İşlemci Darboğaz yapar diye düşünüyorum ve ekran kartı GTX değil GT1030 dur. Tavsiyem bütçeniz varsa işlemcinizi i5 2400 vb. Bir işlemci ile değiştirmeniz uygun fiyata bulunabiliyor. İ5 2400 GT1030 ile darboğaz yapmaz sıkıntısız kullanabilirsin.

merhaba yeni bir sistem diziyorum çok güzel olacağına inanıyorum fazla bütçem yok çünkü tek sorum 750 ti mı daha iyi ekran kartı olarak 1030 mu daha iyi videolarda bakıyorum grafik çizelgelerine 750 ti daha önde gidiyor 1030 alsam sıkıntı çeker miyim veya 750 ti çünkü fazla bütçem yok ve yeni nesil oyunları oynamak istiyorum artık :) cevaplarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim iyi günler

merhaba yeni bir sistem diziyorum çok güzel olacağına inanıyorum fazla bütçem yok çünkü tek sorum 750 ti mı daha iyi ekran kartı olarak 1030 mu daha iyi videolarda bakıyorum grafik çizelgelerine 750 ti daha önde gidiyor 1030 alsam sıkıntı çeker miyim veya 750 ti çünkü fazla bütçem yok ve yeni nesil oyunları oynamak istiyorum artık :) cevaplarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim iyi günler
yeni nesil oyunlar derken mesela isim verir misiniz?

mesela pubg olsun fortnite olsun yani böyle oyunlar
O işlemci ile bahsettiğiniz oyunları oynuyamazsınız. İlk olarak işlemcinizi yükseltin. Ekran kartlarına gelirsek GT1030 sıfır mı alıcaksınız Gtx 750ti ı kaç paraya alacaksınız fiyatlardan da bahsedin. Aralarında aşırı bir fark yok hangisi ucuz ise onu tercih edin.

O işlemci ile bahsettiğiniz oyunları oynuyamazsınız. İlk olarak işlemcinizi yükseltin. Ekran kartlarına gelirsek GT1030 sıfır mı alıcaksınız Gtx 750ti ı kaç paraya alacaksınız fiyatlardan da bahsedin. Aralarında aşırı bir fark yok hangisi ucuz ise onu tercih edin.
ya aslında çok kararsız kaldım bütçem az ve pubg fortnite gibi oyunları da oynamak istiyorum fakat daha işlemciyle ana kart nelere uyar bu ana kartla bu işlemci uyar mı bilmiyorum bi yardımcı olabilir misiniz bana bilgisayar dizmem de ana kart ve işlemci söyleseniz yeter bu gibi oyunları oynamam için biraz zahmet olacak ama yapabilirseniz ucuz ana kart ve işlemciden başlayıp pahalıya doğru hangileri uyar hangileriyle kombinasyon yapılır yazabilir misiniz
i5 2400 uygun bir işlemciymiş 1030 da tamam ana kart olarak ney alayım çok teşekkürler sistemim hazır bile :) ve rica etsem çok şey istiyorum ama link de atabilir misiniz mesela bakıyorum n11 de 280 tl yine aynı işlemci 452 tl aralarında ki farkı ben mi göremiyorum acaba lütfen link de atarsanız çok yardımcı olursunuz ana kart ve işlemci linkini atarsanız çok teşekkürler şimdiden

Son düzenleme:
ya aslında çok kararsız kaldım bütçem az ve pubg fortnite gibi oyunları da oynamak istiyorum fakat daha işlemciyle ana kart nelere uyar bu ana kartla bu işlemci uyar mı bilmiyorum bi yardımcı olabilir misiniz bana bilgisayar dizmem de ana kart ve işlemci söyleseniz yeter bu gibi oyunları oynamam için biraz zahmet olacak ama yapabilirseniz ucuz ana kart ve işlemciden başlayıp pahalıya doğru hangileri uyar hangileriyle kombinasyon yapılır yazabilir misiniz

i5 2400 uygun bir işlemciymiş 1030 da tamam ana kart olarak ney alayım çok teşekkürler sistemim hazır bile :)))
Sizde şuan hangi parçalar var ben anakartınıza göre yazdım. Bana elinizdeki bütün parçaları yazarmısınız. Size en uygun parçaları söylüyüm ve bütçeni belirt

i5 2400 uygun bir işlemciymiş 1030 da tamam ana kart olarak ney alayım çok teşekkürler sistemim hazır bile :)))
Sizde şuan hangi parçalar var ben anakartınıza göre yazdım. Bana elinizdeki bütün parçaları yazarmısınız. Size en uygun parçaları söylüyüm ve bütçeni belirt
bütçem 2 bin in altında maalesef ekran kartım Philips 206V4 on AMD Radeon HD 5570 piyasada yok gibi zor buldum ne kadar fiyatı diye bayağı eski işlemcim Intel Pentium G2010 ana kartım H61M-DS2 3.0 bir de şöyle bir sistem buldum kendime o i5 2400 lü sistemi bana toparlayabilir misiniz acaba hangi ana karta uyar falan gibisinden

İ5 2400 h61 chipsetli bir anakarta uyar. Ayrıca gt 1030 yerine gtx 750ti alın. Bende iki ekran kartı arasında kaldım ve gtx 750 ti aldım. Pubg fortnite gibi oyunları sıkıntısız bir şekilde oynuyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı