Çözüldü H81-A2C sistem RAM eklemesi sonrası yavaş açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Feverish

Centipat
Yer
Ordu
Daha fazla  
Meslek
İçerik Üreticisi
RAM
12 GB 1333 MHz CL9 Kingston
SSD veya HDD modeli
SanDisk 128GB
Ekran kartı
Yok
Anakart
Quadro H81-A2C
İşlemci
i3-4340
Merhabala,r sorunum şu şekilde: Bilgisayarıma 8 GB RAM ekledim herhangi bir sorun yok çalışıyordu ancak galiba onu takarken SSD'ye bir şey yapmış olmam gerek ki 10 saniyede açılan bilgisayarım 4 dakikada zor açılıyor çünkü yeni RAM'i çıkarıp eski halinde denediğimde sabah 10 saniyede açılan bilgisayarım 4 dakikada açılıyor. Sorunun yazılımsal olacağını sanmıyorum çünkü format attım. Şimdi diğer diske kurup deneyeceğim ancak yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Durduk yere bilgisayar neden 4 dakikada açılır?

Not: BIOS ekranının ardından Windows'un yükleme yerinde 4 dakika bekliyor (oyunlarda FPS de düştü RAM yükseltmeme rağmen).

Not: RAM ile alakalı değil, eminim.

Çözüm
RAM uçları oksitlenmiş olabilir mi? Genelde bu sebepten dolayı geç açılma yapabiliyor. Veya iki RAM birbiriyle uyumsuz çalışıyor. Her iki RAM'in fotoğrafını gönderin kontrol edelim. Oksitlenme varsa silgi yardımıyla fazla baskı uygulamadan RAM uçlarını silip fırça ya da peçete ile silgi artıklarını temizleyin.

RAM'leri silgi ve fırça ile temizledim ikisi uyuşmuyor sadece MHz olarak ancak zaten tek slot RAM denediğim zamanda aynı şekil yapıyor.
BIOS pilini çıkartıp takmam sonucu güç tuşuna bastıktan 8 saniye sonra masaüstü beni karşılıyor. Hepinize teşekkürler, konu çözüldü.
RAM uçları oksitlenmiş olabilir mi? Genelde bu sebepten dolayı geç açılma yapabiliyor. Veya iki RAM birbiriyle uyumsuz çalışıyor. Her iki RAM'in fotoğrafını gönderin kontrol edelim. Oksitlenme varsa silgi yardımıyla fazla baskı uygulamadan RAM uçlarını silip fırça yada peçete ile silgi artıklarını temizleyin.

Son düzenleme:
RAM uçları oksitlenmiş olabilir mi? Genelde bu sebepten dolayı geç açılma yapabiliyor. Veya iki RAM birbiriyle uyumsuz çalışıyor. Her iki RAM'in fotoğrafını gönderin kontrol edelim. Oksitlenme varsa silgi yardımıyla fazla baskı uygulamadan RAM uçlarını silip fırça ya da peçete ile silgi artıklarını temizleyin.

RAM'leri silgi ve fırça ile temizledim ikisi uyuşmuyor sadece MHz olarak ancak zaten tek slot RAM denediğim zamanda aynı şekil yapıyor.
BIOS pilini çıkartıp takmam sonucu güç tuşuna bastıktan 8 saniye sonra masaüstü beni karşılıyor. Hepinize teşekkürler, konu çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı