Habersiz coin çekimi

techpa

Hectopat
Merhaba, herkese iyi forumlar. Binance hesabımda 3 farklı coinde param bulunmaktaydı. Bu sabah kalktım ve bir çekim maili geldiğini gördüm. Coinlerim BTC'ye çevrilip bir adrese çekilmiş. Bunun üstüne Binance destek ile iletişime geçtim ve API ile çekim yapıldığını o yüzden doğrulama kodu gelmediğini söylediler. Sanırım bu API'yi ben bilmeden aktifleştirmişim 17 Eylül'de(o tarihte doğrulama kodları içeren mailler mevcut. Bakıldığı zaman bir terslik olmadığı için destek ekibi karakola gitmem gerektiğini söylediler. Karakola gittim ancak savcılığa gitmem gerektiği söylendi. Ve şöyle bir şeyi de fark ettim giden adreste sadece bir işlem var o da benim işlemim, para hala orada duruyor yani bu yüzden de bir hacklenme durumu gibi gelmiyor bana. Durum bu arkadaşlar. Böyle bir şey yaşayan, bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim. Savcılığa gitmem bir işe yarar mı? Ne yapabilirim bu konu hakkında? Şimdiden teşekkürler.

Binance de coin de olsa aktarılan paranın ve coinin takibi yapılıyor. Sonuçta yapılan her işlem Binance sunucularında kayıt altına alınıyor. Devlet el attığı durumunda bu bilgilere ulaşabilir, dedikleri gibi Binance bir şey yapamıyorsa savcılığa gitmek en doğru karar.

Reddit'te bu gibi durumlara çok rastladım. Genelde sizinki gibi API üzerinden çalıyorlar coinleri. Bunu engellemek için bütün güvenlik seçeneklerini (Google Auth, SMS, Mail) açıp API ayarlarını kapamak lazım. Bir de telefonunuza ve bilgisayarınıza güvenmediğiniz kaynaklardan yazılım yüklememelisiniz. Bu dediklerim bile 100% koruyamaz, o yüzden yüksek miktarda coin tutuyorsanız soğuk cüzdanlara aktarmanızı tavsiye ederim. Geçmiş olsun.

Binance de coin de olsa aktarılan paranın ve coinin takibi yapılıyor.
Hayır. Eğer binance smart chain ile gerçekleşmediyse transfer takibi yapılmıyor. Hesaba yatırılan ve çekilen cüzdan adresleri belirli fakat cüzdan sahipleri belirli değil. Coinlerdeki asıl handikap bu zaten. Soğuk bir cüzdana aktarılmış olabilir, başka bir borsaya aktarılmış olabilir. Ne olursa olsun fark etmez. Cüzdan adresi vardır ama cüzdan sahibi yoktur veri olarak ellerinde. Hele aktarım BTC üzerinden gerçekleştiyse bunu en sağlam siber güvenlik uzmanları bile bulamayacaktır. Hani belki sıkı bir araştırma ile büyük devletlerin istihbarat ekipleri bulabilir. BTC'nin çoğu ülkede hala tam anlamıyla kabul edilmemesinin sebebidir bu gizlilik. Kara para aklamanın en sağlam yolu :D.
Ve şöyle bir şeyi de fark ettim giden adreste sadece bir işlem var o da benim işlemim, para hala orada duruyor yani bu yüzden de bir hacklenme durumu gibi gelmiyor bana.
Hocam hesaba erişim yoksa geçmiş olsun. O parayı unutun. BTC cüzdanlar üzerinden çalışır. Bir merkezi yoktur. Dolayısıyla sizin paranızı size geri iade edebilecek kimse yok o cüzdana erişimi olan kişiler haricinde.

Binance de coin de olsa aktarılan paranın ve coinin takibi yapılıyor. Sonuçta yapılan her işlem Binance sunucularında kayıt altına alınıyor. Devlet el attığı durumunda bu bilgilere ulaşabilir, dedikleri gibi Binance bir şey yapamıyorsa savcılığa gitmek en doğru karar.
Hocam bu şekilde oluyorsa, bu kripto paraların anonimliği mevzusu nasıl oluyor peki? Hani işte DeepWeb'de takip edilemediği için yasadışı işlemlerde kullanılıyordu. Blimediğim için soruyorum.

Hayır. Eğer binance smart chain ile gerçekleşmediyse transfer takibi yapılmıyor. Hesaba yatırılan ve çekilen cüzdan adresleri belirli fakat cüzdan sahipleri belirli değil. Coinlerdeki asıl handikap bu zaten. Soğuk bir cüzdana aktarılmış olabilir, başka bir borsaya aktarılmış olabilir. Ne olursa olsun fark etmez. Cüzdan adresi vardır ama cüzdan sahibi yoktur veri olarak ellerinde. Hele aktarım BTC üzerinden gerçekleştiyse bunu en sağlam siber güvenlik uzmanları bile bulamayacaktır. Hani belki sıkı bir araştırma ile büyük devletlerin istihbarat ekipleri bulabilir. BTC'nin çoğu ülkede hala tam anlamıyla kabul edilmemesinin sebebidir bu gizlilik. Kara para aklamanın en sağlam yolu :D.

Hocam hesaba erişim yoksa geçmiş olsun. O parayı unutun. BTC cüzdanlar üzerinden çalışır. Bir merkezi yoktur. Dolayısıyla sizin paranızı size geri iade edebilecek kimse yok o cüzdana erişimi olan kişiler haricinde.
Hocam bu şekilde oluyorsa, bu kripto paraların anonimliği mevzusu nasıl oluyor peki? Hani işte DeepWeb'de takip edilemediği için yasadışı işlemlerde kullanılıyordu. Blimediğim için soruyorum.
Arkadaş açıklamış. Bildiğim kadarıyla açıklamıştım ben, doğrusu için teşekkürler.

Bilgisayardan giriş yapıyorsan eğer ve çıkarken direkt olarakt sayfayı kapatıyorsan, çerezlerini ele geçiren saldırgan 2fa bile gerek kalmadan kolayca hesabına girebilir.

Son düzenleme:

Yani hocam bir binance hesabından ustd transferi yaptık diyelim başka bi binance hesabına bunun kimin hesabına gönderildiğinin bulunması mümkün müdür ?

Yani hocam bir binance hesabından ustd transferi yaptık diyelim başka bi binance hesabına bunun kimin hesabına gönderildiğinin bulunması mümkün müdür ?
Gönderdiğiniz cüzdan kodu sizdeyse canlı destek ile iletişime geçince yardımcı olacaklardır, Binance bu konuda üzmez diye düşünüyorum.

Gönderdiğiniz cüzdan kodu sizdeyse canlı destek ile iletişime geçince yardımcı olacaklardır, Binance bu konuda üzmez diye düşünüyorum.
Arkadaş yukarıda bulunamaz demiş ama emin olamadım hocam. Ozel sebeplerden dolayı benimde böyle bir islem yapmam gerekiyor ve paranin gönderildiği hesabın bulunmaması gerekiyor. Onun icin soruyorum ama bir bilgi bulamadım

Yeni konular

Geri
Yukarı