Habertürk Okurunun Zeka Seviyesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Burası siyaset yeri mi sayın @Recep Baltaş
İmamoğlunun söylediği yalanlar hangi IQ seviyesine hitap ediyor peki?
Bende bunu anlamıyorum;

Konu açılış yeri "Alternatif Hayat" altında "Konu Dışı" bölümü. Buraya insanlar her gün neredeyse din ve mezhepleri bile tartışıma açarken kimse ses çıkarmıyor sayfalarca tartışılıyor. (ki doğrusu bu bence) Ama nedense bu tarz başlıklara gelince dinî konulardan bile yüce oluyor ve yazı yazılması bile rahatsızlık veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Erdoğan yalan söylüyor diye İmamoğlu söylemek zorunda mı hani bu adam süt çocuktu temizdi dürüsttü?
İmamoğlu da Erdoğan gibi gündemde olsun 20 sene ülke yönetsin ondan sonra konuşalım kimin kaç tane yalanı var. Daha yeni birisiyle karşılaştırılacak bir şey değil.
Yanlış olan yalan üzerinden politika üretmektir zaten. Madem yalan bu kadar önemli değil, bırakalım da görevini yapsın adam. Sonra anlarız ne kadarı yalan ne kadarı doğru. Yanlış olan, kendi yalanları gün gibi ortadayken başkalarının yalanlarıyla uğraşmak bence. Zeka seviyesi ve eğitim düzeyi ile ilgili video paylaştım. Kendi bakanları ve partilileri söylüyor. Anket yapılmış.

Bende bunu anlamıyorum;

Konu açılış yeri "Alternatif Hayat" altında "Konu Dışı" bölümü. Buraya insanlar her gün neredeyse din ve mezhepleri bile tartışıma açarken kimse ses çıkarmıyor sayfalarca tartışılıyor. (ki doğrusu bu bence) Ama nedense bu tarz başlıklara gelince dinî konulardan bile yüce oluyor ve yazı yazılması bile rahatsızlık veriyor.
Açıkçası rahatsız olan çok kişi oldu zamanında eski konulara biraz bakın. Rahatsızlık veriyor çünkü toplumda işinde usta saygın kişilerin siyasi tarafı bariz bir şekilde belli etmesi ayrılıklara yol açıyor. Elbette herkesin bir fikri olacaktır, bunu belirtedebilir ama bu kadar bariz olmamalı kanımca.

Ne kadar itiraz edilirse edilsin insan sevdiği birinin farklı siyasi görüşe sahip olduğunu öğrenince az ya da çok etkilenir bu kaçınılmaz bir şey.

Konuya bak. 2 tane üye geliyor. Daha soruyu sorduğu kişi yazısını yazmadan arka arkaya yazmışlar. Sonra neden tartışma kültürü yok. Bu yüzden. Hemen ortalık karıştı. Kimin ne dediği belli değil. Şu an kim kime ne diyor belli değil.

@Nieagerams bir sakin olun. Bir sürü kişiye alıntı yapmışsınız. Bir onlar cevap versin sonra yazmaya devam edin. Bu kadar zor olmamalı.

Yanlış olan yalan üzerinden politika üretmektir zaten. Madem yalan bu kadar önemli değil, bırakalım da görevini yapsın adam. Sonra anlarız ne kadarı yalan ne kadarı doğru.
Yalan önemli bir şey ama devlet yöneten kişiler halkına karşı tam dürüst olamaz sonuçta devlet sırrı denen bir şey var. Ayrıca görevini yapsan zaten itiraz yok buna benim açımdan olmamalı da itiraz.

Bende bunu anlamıyorum;

Konuya bak. 2 tane üye geliyor. Daha soruyu sorduğu kişi yazısını yazmadan arka arkaya yazmışlar. Sonra neden tartışma kültürü yok. Bu yüzden. Hemen ortalık karıştı. Kimin ne dediği belli değil. Şu an kim kime ne diyor belli değil. Klavyesi olan yazıyor :)
İşte tam olarak sorun bu kimse kendi yanlışını görmüyor kendi kesiminin yaptığına gözünü kapatıyor diğer kesime tüm yanlışlarında ezik damgası vuruyor velev ki bu adamlar gerizekalı bu senin onlara hakaret edebileceğin anlamına gelmez hakaret suçtur hakaretin ve aşağılamanın olduğu yerde tartışma kültürü beklenmez. Bir aile vurgusu yapılan sitede siyasi tartışma olmaz. Olmamalıdır

Ülkede birbirine aşırı zıt birden fazla kesim var. Hiçbirinin birbirine ne saygısı, ne de sevgisi var. Ellerine geçse birbilerini bir kaşık suda bogarlar. Siyasi hasımlık var.

Ne olursa olsun, araştırmadan, sorgulamadan, olumlu olayları kendi cephesi yapmış gibi gösterir. Kötü olayları karşı kesimdekilerin sucu olarak yorumlar. Oz elestiri yapmazlar. Her zaman tek dogruları vardır. Laf anlamazlar, anlatamazsın.

Herkes insan, herkesin karakteri, görüşü, doğru adamı birbirinden farklı. Bu da demokratik ve laik bir ulke icin cok normal bir sey.

Bunu sadece iktidar tarafı degil, muhalefet tarafındakiler de yapıyor. Yani, ülkedeki her kesim çöp. Arada 3-5 eğitimli çıkıyor, oturup düzgünce konuşabiliyorsun. O kadar.

Muhalefet tarafından da mesela AKP kişilere karşı bir yobaz, koyun tanımı var. Garip.

Siyaset için birbirini yiyen insanlar genel olarak düşük IQ'ludur zaten. Öz tespitim.

Bir aile vurgusu yapılan sitede siyasi tartışma olmaz. Olmamalıdır
Ben ailemin yanında, akrabalarımın yanında çok rahat siyaset konuşabiliyorum. Eğer herkes birbirini dinlerse bu kadar uzamaz ve ortalık karışmaz. Herkes birbirine saygılı cevap verirse gayet tartışılır. Size dediğim şey adamlara cevap yazmışsınız. Daha o adamlar cevap vermemiş ve arkasına bir daha yazı yazıyorsunuz. Üstelik arka arkaya. Karşınızdaki adam hangisine cevap versin? Baksanıza şu an ortalık 10 saniyede karıştı.

Yalan önemli bir şey ama devlet yöneten kişiler halkına karşı tam dürüst olamaz sonuçta devlet sırrı denen bir şey var. Ayrıca görevini yapsan zaten itiraz yok buna benim açımdan olmamalı da itiraz.
O yüzden diyorum, politika kelimesinin kökenine inersek de bir takım bilgilere ulaşabiliriz. O yüzden yalan üzerinde durmak doğru değil. İcraatlara ve demokratik eylemlere bakarım ben. Ve tabiki insanlar yoksulken kendi cebine indirdiklerine bakarım. Hiçbir politikacı bizden farklı değildir ve kutsallaştırılamaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı