Haç işaretli giysi giyilir mi?

AliExpress'den alınan ürünün iadesi tahminen kaç güne kartıma gelir.

İade edip bunu CHENMA Attack on Titan AOT Anime Ceket Üniseks Cosplay Kapüşonlu Kazak Kot Ceket Denim Kapüşonlu Ceket Dış Giyim Manto, Attack On Titanyum., XXL : Amazon.com.tr: Moda almayı düşünüyorum bu bir tık daha insancıl gibi :D

Hocam hiç bunu demek istemezdim, ama isterseniz buna benzer bir ceketim var, sadece 1 kere deneme amaçlı giydim o da bol geldi zaten. Bedeni M, M-L arası iseniz veya L iseniz ancak öyle tam olur. Normalde beğendiğim için almıştım fakat bol geldi ve iade kabul etmiyorlar. Eğer ilgilenirseniz Discord'dan detayları konuşabiliriz.

Bence kimsenin fikri hiç kimseyi ilgilendirmez ama dikkat et yoldaki amcalar sana ateist damgası vs vurmasın geçen sadece siyah tshirt giyip saçım bağlı olduğu için biri bana öyle emişti.

Soru bayağı saçma ama malum Türkiye'de yaşıyoruz ve geri kafalılar çok fazla. AliExpress'den bir ürün aldım konumu görenler bilirler mavi bir ceket arkasında haç işareti var ama yine merak ettim yorumlarınızı giyilir mi sizce? Elhamdülillah Müslüman'ım ama ceket çok hoşuma gitti ve her yerde buna benzer ürünler arıyordum. Toplum olarak çok linçlerler mi beni sizce? Sokak ortasında meydan dayağına uğrar mıyım :D
Eğer dini kaygılarınız varsa bir hadiste “Kim bir kavme benzemeye çalışırsa, o da onlardandır.” (Ebû Dâvud, Libâs, 4/4031) şöyle buyrulmuştur.

Soru bayağı saçma ama malum Türkiye'de yaşıyoruz ve geri kafalılar çok fazla. AliExpress'den bir ürün aldım konumu görenler bilirler mavi bir ceket arkasında haç işareti var ama yine merak ettim yorumlarınızı giyilir mi sizce? Elhamdülillah Müslüman'ım ama ceket çok hoşuma gitti ve her yerde buna benzer ürünler arıyordum. Toplum olarak çok linçlerler mi beni sizce? Sokak ortasında meydan dayağına uğrar mıyım :D
Size karışamazlar. Ve ayrıca dinen günah değil diye biliyorum. Senin gönlün önemli, ne giydiğin değil. Üzerinde haç işareti bulunan formayı giymek caiz mi? | Sorularla İslamiyet Burada bahsedilmiş. Mecbur değilsen giymemen daha doğru ama.

Geri
Yukarı