Hacamat sorunsalı

Boyun fıtığı için bana ameliyat olman lazım dediler. Ben bunu hacamat, spor ve yüzme ile yendim. Bu yaz sol dizimde ağrı oluştu ve hacamat yaptırdım dizime. Ağrı geçti şu an. Bu güne kadar boyun fıtığı için boyun ve sırt kısmına, diz ağrıları için bacaklarıma ve baş ağrısı ile hafıza için başıma yaptırdım. Düzenli aralıklarla da yaptırmaya devam ediyorum.
Ama hacamatı işin ehli bir kişi yapmalı.

Vücudunuz yediğiniz, içtiğiniz, kullandığınız şeylerden dolayı ağır metaller yüklenir. Bu vücudunuzdan terleme ile atılamaz, idrarla da atılamaz bunun en güzel yolu hacamattır.

Hacamat tek sefer yaptırmakla da fayda sağlamaz düzenli yaptıracaksın özellikle de baharlarda.

Kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsa hacamat yapılmamalı. Eğer neşter yaralarını merak ediyorsan acı hissetmiyorsun, iz de kalmıyor.

Dini bir tarafı da var, hacamat sünnettir. Ama kökeni firavunlara kadar gider. Bilirsiniz firavunlar alternatif tıpta bayağı ileri gitmişlerdi dönemlerine göre.

Son olarak kadın paragöz geldi bana. Hacamat doktor kontrolünden sonra hiçbir çare kalmayınca başvurulması gereken bir çözüm.

Ya da sağlıklı kalmak için henüz sorun yokken düzenli aralıklarla yapılması gereken bir çeşit hastalık önlemi.

@FalconPolat Sevgili dostum annenin büyük ihtimalle fazla kiloları var. Onunla birlikte spora yazılıp kilo vermesini sağlayabilirsin. Diz ağrıları önemli ölçüde azalacaktır. Düzgün bir beslenme programı da şart. Onun dışında hacamat bir şeylere çözüm olsa dahi dize olmayacağı kesin. Para tuzağından ötesi değil. Çekeceği acıya değmez.

Ben hacamat ve sülük gibi ticari alternatif tıp yöntemlerinin hiçbirine güvenmiyorum. Önce arkalarına bilimsel temeller alsınlar bu arkadaşlar. Kırıkçı çıkıkçı, hacamatçı vs. profesyonel olmayana kimseye güvenmemi.

Fazla kilosu yok 60-65 kilo. Kalp damarlarında daralma olduğu için 1 merdiveni dinlenmeden çıkamıyor yani çok çabuk yoruluyor o yüzden idrar söktürücü dahil 3 çeşit ilaç kullanıyor. Yürüyüş falan yapmaz zaten ama çokta suçlayamam bu sorunu yüzünden.
100 liranın derdine yanmaktan ziyade o işlemden kaçınmasını sağlamak daha önemli bence.

O işlemden en azından şimdi kesin olarak kaçınacağız ama 100 lira da az buz para değil, para kolay kazanılmıyor.

Bir çoğumuz için ilkel, saçma gelebilir ilk gördüğümde ben de akli ve mantıki bir zemine oturtamamıştım din tüccarları tarafından ortaya çıkarılan dini bir uygulama gibi geliyordu ama son zamanların en çok tercih edilen ve Sağlık Bakanlığı'nın uygulamaya koyduğu geleneksel, alternatif tedavi yöntemlerinden biri.
Çok faydalı ve işlevsel olduğu söyleniyor tabi uzman ellerde gerçekleştirilmesi şartı ile.
Ön yargı ile yaklaşmamak gerek dostlar. Herhangi bir sakıncası yok. Olsa zaten Sağlık Bakanlığı uygulamaya koymazdı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı