Hacettepe vs Boğaziçi Üniversitesi

Ata Bilen

Femtopat
Daha fazla  
Daha üniversite sınavlarına 7-8 ay var ancak iyi puan alacağımı düşünüyorum ve bir karar vermek istiyorum. İyi puan almasam bile hangisinin daha iyi olduğunu merak ediyorum. Kimya, kimya mühendisliği veya bilgisayar mühendisliğini düşünüyorum. Sizce hangi üniversite daha iyi, daha çok imkân sağlıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha üniversite sınavlarına 7-8 ay var ancak iyi puan alacağımı düşünüyorum ve bir karar vermek istiyorum. İyi puan almasam bile hangisinin daha iyi olduğunu merak ediyorum. Kimya, kimya mühendisliği veya bilgisayar mühendisliğini düşünüyorum. Sizce hangi üniversite daha iyi, daha çok imkân sağlıyor?
Boğaziçi bilgisayara girebilecek kişi böyle forumda takılmaz. Abim mezunu.

Boğaziçi bence. Zaten İstanbul faktörü var. Ama boğaziçide pc mühendisliği kazanabiliyorsanız bence itü veya ytüye gidin. Bunlar mühendislikte marka okullar. Daha iyi yetişirsiniz.
Boğaziçi bilgisayar mühendisliğinde en marka okuldur. İTÜ ya da Yıldız Teknik neymiş? 10K'dan adam alan okulu gelmiş ilk 200-300'den adam alan okulla karşılaştırıyorsunuz.

Boğaziçi'nde ne okursan oku işletme okumuş gibi oluyorsun. Git İTÜ'de oku. Mühendis ol.
Aga bilgisayar mühendisliği puanı en yüksek Boğaziçi o yüzden çok iyi 😂 😂 😂

1635431785579.png

Hacettepe ve Boğaziçi arasından Boğaziçi daha iyi. İstanbul'da olması onu öne çıkaran en önemli faktör. Boğaziçi, İTÜ, YTÜ, Hacettepe vb. marka yapmış üniversiteler arasından aşırı derecede fark yok. Önemli olan o üniversitelerde ki çaban.

Geri
Yukarı