Hackintosh açılış parametreleri

talatimac

Kilopat
Makaleler
8
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
grafiker
Makineniz uzun süre yükleme yapıyor altta çark dönüyor çekirdek ön bellek arızalı olabilir.
Laptopların birçoğunda bu sorun mevcuttur o zaman, boot parametresi
Kod:
 boot: -v cpus=1 UseKernelCache=No
Sorun devam ediyorsa ekran kartı kext problemi vardır
Kod:
 boot: -v cpus=1 UseKernelCache=No GraphicsEnabler=No
Ati ekran kartı kullanıyorsanız
Kod:
 boot: -v cpus=1 UseKernelCache=No PCIRootUID=0
Nvidia ekran kartınız varsa
Kod:
 boot: -v cpus=1 UseKernelCache=No PCIRootUID=1

Makineniz açılışta donuyorsa
Kod:
 boot: -v cpus=1 darkwake=0
Makineniz açılışta donuyorsa ve devam ediyorsa Lion için
Kod:
 boot: -v cpus=1 npci=0x2000 darkwake=0
Makineniz açılışta donuyorsa ve devam ediyorsa Mountain Lion için
Kod:
 boot: -v cpus=1 npci=0x3000 darkwake=0

Arrandale işlemci kullanıorsanız örnek i3 520m - i5 460m gibi
Kod:
 boot: -v cpus=1 busratio=xx npci=0x3000 darkwake=0
xx olan yere işlemcinizin hızı turboboostsuz örnek 2.7 Ghz 2700/133=20 xx=20 yazacaksınız. Örnek
Kod:
 boot: -v cpus=1 busratio=20 npci=0x3000 darkwake=0

Eğer hata raporunda can't find mach_kernel diyorsa
Kod:
 boot: "mach_kernel"-v npci=0x3000 darkwake=0

Not: cpus=1 Desteklenmeyen yada üst düzey bir işlemci kullanıldığında kullanmanız tavsiye olunur... Normalde kullanmanız problem teşkil etmez...
Makineniz uyku moduna uyumluysa darkwake=1 yaparsınız..

Hackintosh başarılı kurulumu yapanlar!!! Forumda konu açın... Kurulumu nasıl yaptığınıza dair geçtiğiniz yolları (resim ekleyin) ve makinenizi (Laptop-Masaüstü PC) bileşenlerinizi de söylerseniz sizden sonrakilere örnek teşkil eder...

Bu parametreler Chameleon bootloader için geçerli olup Niresh 10.8.2 ve İatkos ML2'de kullanılır...İatkos ML3U için denenebilir. Macosx Retail Unibeast için düşünülebilir :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir sorum olacak, busratio değerini hesaplamak için örneğin benim pc min işlemcisi: AMD phenom x4 925 processor 2.8 GHz. Buradaki 2.8 i yani 2800 olarak işleme sokup 133 e mi bölmem gerekiyor ? Yani bu 133 ün anlamı nedir, değişkenlik gösteriyormu her pc için yoksa fix bir sayı mı ?.

133 fix sayı işlemci çarpan sayısı diye geçiyor... Ama AMD işlemciler için geçerli değil sanırım denemekten zarar gelmez.. Arrandale işlemciler için geçerli.. i3 460m-i5 480m i7 620m gibi benzeri işlemciler...

Kardeş bn de mavericks yüklerken kalan 4 dk dan sonra donuyor sizce hangi komutu girmeliyim ve nereye yazmalıyım yardım edebilir misin ?
Sistem özellikleri:
Intel Coleran 440
1 gb ram 2.00GHZ
NVIDIA GeForce 6200 LE

Kardeş bn de mavericks yüklerken kalan 4 dk dan sonra donuyor sizce hangi komutu girmeliyim ve nereye yazmalıyım yardım edebilir. misin ?
Sistem özellikleri:
Intel Coleran 440
1 gb ram 2.00GHZ
NVIDIA GeForce 6200 LE

O sisteme mavericks kuramazsınız, hatta snow leopard veya leopard kurmanızı tavsiye edebilirim, intel celeron 440 işlemci benim yıllar önce hurdalığa attığım bilgisayarımda vardı yanlış hatırlamıyorsam, ram olarak da uyumsuz, mavericks en az 2 gb (4 gb önerilen) ram ister, ekran kartınız da çok eski, dediğim gibi kurulum ekranına gelmeniz mucize, ben pentium d işlemciyle lion kurulum ekranına gelememiştim, kısacası size tavsiyem eğer macintosh kurmaya kararlıysanız leopard-snow leopard kurun, daha üst bir sürüm çalışmaz, çalışsa bile çok yavaş çalışır ve ekran kartını da tanıtamazsınız

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende Amd var o olur mu ben Intel daha iyidir diye onu taktım, ama Amd de hiç Apple logosunda takılı kalıyor. Bir konu açtım kimse demedi kuramazsın diye sadece donma var diye cpus=1 de çalıştırın dediler, onu bilmediğim için buuraya yazdım nasııl yapıldığını söylesen çok iyi olur bir de öyle deneyeyim.

kardeş bnde amd de var o olur mu bn intel daha iydir diye onu taktım ama amd de hiç apple logosunda takılı kalıo bi konu açtım kimse demedi kuramazsın diye

Amd sistemin özellikleri neler? daha önce hiç Amd bilgisayarım olmadı ama elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

• AMD Athlon 64 X2 5400+
  • 1 gb DDR2 Ram 2.81 GHZ
  • Atı Radeon X1650 Series

[AMD] 10.7.3 Guide - Experimental Only - AMD - InsanelyMac Forum burada 10.7.3 kurulumu anlatılmış ama bayağı meşakkatli bir işlem, niresh'in yazılımları amd ile uyumlu, 10.8.5 dan başlayarak sırayla 10.8 10.7 10.6 deneyin diyebilirim sadece, youtubeda videolar bulabilirsiniz 10.5.5 çalıştıran vardı ancak verdiğim linkte 10.7 ile uyumlu olarak da geçiyor, tek diyebileceğim şey denemeniz gerektiği, garanti çalıştırırsınız diyemem ama sisteminiz de eski, güncel sürümü kuramazsınız

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı