OpenCore Hackintosh Big Sur için kaby Lake-r Config dosyası

i5 8250U ve UHD 620 var cihazımda. OpenCore açılmıyor Windows önyüklemeye devam ediyor. Config dosyası olan varsa paylaşabilirler mi?
Bu cihaza ait olan pek bir config bilmiyorum ama bir hata gibi bir şey yazmıyor değil mi ? Çünkü USB'den boot edemiyorsanız genelde config'den farklı bir olay var gibi. Bu arada eğer OpenCore'a boot ederken bir hata gibi bir şey yazmıyorsa BIOS ayarlarınızın doğru olduğuna emin olun ve özellikle Legacy ile ilgili bir BIOS ayarı (Legacy USB gibi ayarlar) açık mı diye kontrol etmenizi öneririm. BIOS ayarlarını bu videodan doğrulayabilirsiniz
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kaynak : Yiğit Gençer

Son düzenleme:
Bu cihaza ait olan pek bir config bilmiyorum ama bir hata gibi bir şey yazmıyor değil mi ? Çünkü USB'den boot edemiyorsanız genelde config'den farklı bir olay var gibi. Bu arada eğer OpenCore'a boot ederken bir hata gibi bir şey yazmıyorsa BIOS ayarlarınızın doğru olduğuna emin olun ve özellikle Legacy ile ilgili bir BIOS ayarı (Legacy USB gibi ayarlar) açık mı diye kontrol etmenizi öneririm. BIOS ayarlarını bu videodan doğrulayabilirsiniz
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kaynak: Yiğit gençer.

Bir şeyleri değiştirip sonunda boot etme ekranına geldim ama bu sefer de "Kernel Panic" hatası aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir şeyyleri değiştirip sonunda boot etme ekranına geldim ama bu sefer de kernel panic hatası verdi.
Bir bilgi göremeden pek bir şey anlaşılmıyor çünkü Kernel Panic hatası bir sürü şeyi ifade ediyor olabilir. Görselini atabilirseniz iyi olur çünkü bir .kext mi yoksa farklı bir dosya mı sorun çıkartıyor pek belli olmaz.

Bir bilgi göremeden pek bir şey anlaşılmıyor çünkü Kernel Panic hatası bir sürü şeyi ifade ediyor olabilir. Görselini atabilirseniz iyi olur çünkü bir .kext mi yoksa farklı bir dosya mı sorun çıkartıyor pek belli olmaz.
Resmini ekledim. iPad kötü çekti ise telefonun şarjı dolunca daha net foto atabilirim

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    182,1 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleyen: Moderatör:
Resmimi ekledim. iPad kötü çekti ise telefonun şarjı dolunca daha net foto atabilirim
Sıkıntı değil fotoğraf gayet iyi görünüyor gibi. Aldığınız hatayı yaşayan birkaç kişi daha gördüm ve bu hatayı config'inizin boot argümanlarına "cpus=1" bu komutu ekleyerek çözebilenler olmuş. Sizinde bir şans vermenizi öneririm. Gerekirse diye de ben config dosyanızı düzenleyebilirim bir sıkıntı olmaz.

windowstan nasıl config dosyası düzenleyebileceğimi bilmiyorum. mümkünse yapabilir misiniz?

Evet dediğiniz gibi biraz Windows'tan config düzenlemek biraz zor çünkü OpenCore Configurator ile kolayca işleminizi yapabilecek bir program yok ama yine de "Not Defteri" ile açarak editlenebiliyor ama baya bir karışık oluyor her yer. Bu arada düzenlediğim config aşağıda olması lazım.

Config : config.plist

Yeni konular

Geri
Yukarı