Çözüldü Hackintosh boot ederken donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bnmchar

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Vengeance Pro RGB 3200Mhz CL16
SSD veya HDD modeli
Toshiba TR-200 480G
Ekran kartı
MSI 390X Gaming 8G
Anakart
Asus X570-F
İşlemci
3900X
Öncelikle merhaba, Hackintosh (Monterey 12.3) kurulumu yapmak istiyorum. Hackintosh hakkında çok bilgim yok, sadece 1 kez kendi bilgisayarıma kurmuştum.
Seçeneklerden install Mac OS Monterey'i seçtikten sonra yazılar akmaya başlıyor ancak APCI proccesor disabled gibi yazılar yazdıktan sonra ekran donuyor ve klavye mouse ışıkları sönüyor. İmaj dosyasını buradan indirdim.

aa.jpeg
Previous shutdown cause:5 yazıyor ancak ne olduğunu anlayamadım.

Son düzenleme:
Çözüm
İlk açılışın çok uzun sürmemesi gerek, o bar da bir yerden sonra duracaktır muhtemelen. Bu EFI ile deneyin.
Yani mesela bulamadım demek yerine ASUS X570 Above 4G diye internette aratmak veya BIOS'taki aramaya da yazmak gibi seçenekler oluyor.
Zaten bakmıştım, aynı bölümde bulunmuyordu o yüzden bulamadım yazdım.
Yalnızca 1 ayar bulunuyordu o bölümde.
Yani mesela bulamadım demek yerine ASUS X570 Above 4G diye internette aratmak veya BIOS'taki aramaya da yazmak gibi seçenekler oluyor.

BIOS güncellemesinden sonra bu ayarı açabildim kusura bakmayın. Az önce kendi düzenlediğim EFI klasörüyle denedim:
Ekranda yine Previous shutdown cause:5 yazıyor ve üstte CPU enabled gibi şeyler yazıyor ancak log dosyası daha farklı ne yapacağımı bilemiyorum şuanda:
Yardım etme imkanınız var mı? @e.n.e.s

Son düzenleme:

Geri
Yukarı