Hackintosh kurulumunda "config.plist" hatası

Daldala

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
970 EVO Plus 500GB
Ekran kartı
GTX 1050 Ti
Anakart
B450M S2H V2
İşlemci
R5 3600
Merhabalar.
Özelliklerini aşağıda belirttiğim sistemime macOS High Sierra kurmaya çalışıyorum, bir noktada takıldım.
config.plist dosyasının içeriğini doğru şekilde ayarlayamadım sanırsam.

Ekran görüntüsü 2022-04-17 210929.png

Ekran görüntüsü 2022-04-17 210952.png

Dosyanın doğruluğunu denetlediğimde görsellerdeki gibi bir sonuç aldım, hepsinin tikli olması gerekiyordu ama değil.

Doğru ayarları nasıl uygulayacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar.
Özelliklerini aşağıda belirttiğim sistemime macOS High Sierra kurmaya çalışıyorum, bir noktada takıldım.

Eki Görüntüle 1363284

Eki Görüntüle 1363287

Dosyanın doğruluğunu denetlediğimde görsellerdeki gibi bir sonuç aldım, hepsinin tikli olması gerekiyordu ama değil.

EFI klasörünüzü paylaşırsanız daha hızlı yardımcı olabiliriz.

@e.n.e.s

O site 0.6.6 sürümüne kadar desteğe sahip, çok da doğru bir sonuç alınmaz. Keza kağıt üzerinde olan değerler her sistemde olması gerektiği gibi çalışmıyor. Konu başlığı olarak Sanity'i kastettiyseniz direkt güncel EFI'ler veya imaj EFI'si ile kurulum deneyin.

Merhabalar.

Eki Görüntüle 1363284

Eki Görüntüle 1363287

Clear Snapshot yapmamışsınız tahminimce. Bu şekilde hata almanız gayet doğal. @tristessehivernale'in dediği gibi o site en son 0.6.6 sürümünü kontrol edebiliyordu yanlış hatırlamıyorsam. EFI dosyanızı gönderebilir misiniz?

Öncelikle herkese teşekkürler, dün yazmadığım için kusura bakmayın, bilgisayarı kapatıp derse geçmiştim.
Bu EFI dosyam ( paylaşmanın daha kolay bir yolu var mı emin değilim :) )
Hazır EFI anladığım kadarıyla bilgisayarın tam performans çalışmasını engelliyor, donanımıma uygun olduğunda daha verimli oluyor. Bunun için kendi EFI'mi hazırladım.
Config.plist hatası derken? Hata mesajı nedir?

Hata mesajı yok aslında, karşılaştığım ve çözemediğim bir sorun demek daha doğru olur.

@yusufklncc'ın attığını denediniz mi? Hem hata mesajını bilmeden EFI'de nerede sorun olduğunu anlayamayız. Ek olarak hazır EFI'ler aynı donanımı kullanılan bir bilgisayara hazırlanmış bir EFI ise performans düşürmez.

Geri
Yukarı