Hackintosh Mavericks HDD görünmeme sorunu

DarkLightning

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Amasya
Daha fazla  
Meslek
Kida Teknoloji - Yazılım Geliştirme
Dün akşam, sistemime Mac kurmak istedim. Elimde kullanmadığım 80 GB'lik Maxtor'un bir HDD'si vardı.(Ekran görüntüleri ekte mevcut.) Raw formatını USB'ye yazdım, USB'den boot ettim ve Disk İzlenceleri kısmına kadar geldim. Ama disk izlencelerinde HDD gözükmüyordu. Sadece USB vardı. Bende biraz araştırdım ve GPT tablosu olması gerekiyormuş. GPT'ye çevirdim yine açmadı. Sonra Sosyalde araştırdım ve HFS formatına dönüştür denilmiş bunuda denedim ama yine olmadı. Sistemim hakkında detaylı bilgi aşağıda acaba yardımcı olabilirmisiniz?

Not; Bios ayarlarından disk özelliği "Enhanced" olarak ayarladım fakat 1-2 seferden sonra otomatik olarak "Auto" yapıyor.

Anakart; Quadro G31-S CM (UEFİ Desteklemiyor.)
İşlemci; İntel Core 2 Duo 2.93 Ghz
Ram; 4GB 800 Mhz
HDD(ler); 80 GB Maxtor - 250 GB WD Blue - 1 TB Samsung
Ekran Kartı; NVİDİA GeForce 9500 Gt 1 Gb 128 Bit

Ekran Alıntısı.JPG Ekran Alıntısı2.JPG

Evet BİOS versiyonum eski. Recep Baltaş'ın söylediği bios ayarlarının çoğunu bulamadım. Sadece Sata Mode'u buldum. Ondada Auto, Enhanced, Sata Only gibi seçenekler var. Acaba bu seçeneklerden dolayı HDD'yi tanımayabilirmi? İndirdiğim Mac Sürümü; OS X 10.9.1 Sosyaldeki linkler kırık olduğu için buradan indiremedim, fakat başka bir siteden bu versiyonu indirdim.

Benim BIOS eski ama Hackintosh meselesinde daldan dala atlıyorum. (Sıkıntı yok).

Evet BİOS versiyonum eski. Recep Baltaş'ın söylediği bios ayarlarının çoğunu bulamadım. Sadece Sata Mode'u buldum. Ondada Auto, Enhanced, Sata Only gibi seçenekler var. Acaba bu seçeneklerden dolayı HDD'yi tanımayabilirmi? İndirdiğim Mac Sürümü; OS X 10.9.1 Sosyaldeki linkler kırık olduğu için buradan indiremedim, fakat başka bir siteden bu versiyonu indirdim.

Hemen Enhanced'i seç. AHCI'nin yakını olarak tanınır.

Enhanced modunu seçtim. Ama sadece HDD'leri okumuyor. Herhangibir USB bellek taktığımda bunları görüyor. Elimde 3 Adet farklı marka ve boyutlarda HDD var fakat hiçbirini okumadı. Acaba HDD'min tablolaması vs.. yanlış olduğu için kaynaklanabilirmi? Birde *.iso formatını başka bir siteden indirmiştim. Disk izlenceleri ekranına kadar geldi acaba sistemimle ilgili bir sorun olabilirmi yani desteklememe şansı varmı? Çünkü BİOS ekranında sadece HDD modunu Sata Only olarak değiştirdim. Geriye kalan tüm ayarlar varsayılanda.

Kusra bakmayın ama acaba sizlerde yardımcı olabilirmisiniz?
@Recep Baltaş @MF @montezuma

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı