Çözüldü Hackintosh nasıl bir işletim sistemi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

serhatsy

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Amd Ryzen 5 5500
Asus RTX 4060 Dual OC
16 GB RAM
Merhaba, çizimlerimi ve yazılım işlerini daha rahat yapabilmek için kendim ekstra bir HP laptop (BW016NT2CL48EA) aldım 250 GB SSD ve 8+4 RAM yaptım fakat işlemcim yavaş olduğundan bazen takılmalar meydana geliyor. Hackintosh adlı işletim sistemini araştırdım galiba optimizesi iyiymiş. Bu işletim sistemi laptopa olur mu veya önerdiğiniz bir işletim sistemi var mı?

Not: Oyun oynamayacağım oyun oynamak için kendi masaüstü bilgisayarım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hackintosh bir işletim sistemi değil. macOS işletim sisteminin yasal olmayan yöntemlerle 3.parti bootloaderlar kullanarak Apple'a ait olmayan kişisel bilgisayarlara kurulmasına Hackintosh deniyor sadece.

Hackintosh tüm bilgisayarlarda sorunsuz bir deneyim sergilemiyor ve ayrıca korsan kullanım zaten. Paranız varsa Mac cihaz satın alın.

Merhaba, çizimlerimi ve yazılım işlerini daha rahat yapabilmek için kendim ekstra bir HP laptop (BW016NT2CL48EA) aldım 250 GB SSD ve 8+4 RAM yaptım fakat işlemcim yavaş olduğundan bazen takılmalar meydana geliyor. Hackintosh adlı işletim sistemini araştırdım galiba optimizesi iyiymiş. Bu işletim sistemi laptopa olur mu veya önerdiğiniz bir işletim sistemi var mı?

Not: Oyun oynamayacağım oyun oynamak için kendi masaüstü bilgisayarım var.
MacOS'u Apple olmayan bir bilgisayarda kurulmasına MacOS denir. Bence onun yerine Linux kurun.

Linux daha çok işinize yarar gibi geliyor hocam. macOS pek o işlere uygun değil.

Hackintosh bir işletim sistemi değil. macOS işletim sisteminin yasal olmayan yöntemlerle 3.parti bootloaderlar kullanarak Apple'a ait olmayan kişisel bilgisayarlara kurulmasına Hackintosh deniyor sadece.

Hackintosh tüm bilgisayarlarda sorunsuz bir deneyim sergilemiyor ve ayrıca korsan kullanım zaten. Paranız varsa Mac cihaz satın alın.

Son düzenleme:
Çözüm
O zaman şu anlık Linux denemeyi düşünüyorum teşekkürler.

macOS işletim sisteminin yasal olmayan yöntemlerle 3.parti Bootloader'lar kullanarak Apple'a ait olmayan kişisel bilgisayarlara kurulmasına Hackintosh deniyor sadece.

macOS paralı bir işletim sistemi olmadığından herhangi bir yasal işlem uygulanmaz hakkınızda. Sadece satışını yaparsanız hakkınızda yasal işlem uygulanır.

Linuxu pek beğenmedim Hackintosh kullanan biri var mı?

macOS paralı bir işletim sistemi olmadığından herhangi bir yasal işlem uygulanmaz hakkınızda. Sadece satışını yaparsanız hakkınızda yasal işlem uygulanır.
Evet korsan oyun oynadığınız zaman da herhangi bir yaptırım almıyorsunuz ancak sonuçta yasal olmayan bir eylem yapmış oluyorsunuz. Ben aralarında çok bir fark göremiyorum açıkçası, forumda yasal olmadığını söylediğimde çok tepki alıyorum ancak sebebini bilmiyorum.

Evet korsan oyun oynadığınız zaman da herhangi bir yaptırım almıyorsunuz ancak sonuçta yasal olmayan bir eylem yapmış oluyorsunuz. Ben aralarında çok bir fark göremiyorum açıkçası, forumda yasal olmadığını söylediğimde çok tepki alıyorum ancak sebebini bilmiyorum.

Apple'ın bu konu hakkında herhangi bir görüşü yok. Satışını gerçekleştiren insanlara tazminat davası açıyor. OpenCore Bootloader satış yapmaya kalkıştığı an Apple dava açtı. Onun dışında sıkıntı yok.

Birçok teknoloji kanalı da Hackintosh videosu çekiyor.
Örneğin:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı