Hackintosh sonrası ekran kartı 8 MB olarak gözüküyor

Scream_00

Kilopat
Daha fazla  
Hakintosh sonrası ekran kartim 8 MB olarak gözüküyor. Ne yapacağım?
Sistemim:

• i5-10400.
  • Z490 MPG.
  • Gigabyte RTX 2060 Süper.

Dosya Ekleri

• 20201018_012646.jpg
    20201018_012646.jpg
    261,9 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleme:
  • ProperTree ile Config dosyanı aç
  • DeviceProperties-> add satırını seç ve sağ tıkladığında açılan menüden 'New child under add' kısmına tıkla
  • Yeni oluşturduğun bu kısmın Key kısmına PciRoot(0x0)/PCI(0x2, 0x0) yaz ve Type olarak dictionary seç
  • Aynı sekilde bu oluşturduğun şeyin üzerine sağ tıkla ve add "New child under PCI..." satırındaki yazıya tıkla
  • Bu yeni oluşturduğunun satırı Key AAPL, ig-platform-ID, Type Data, Value 07009B3E yap.
  • Kaydet ve sistemi yeniden başlat.
Tam olarak bu şekilde olması gerek
1603055269702.png

• ProperTree ile Config dosyanı aç
  • DeviceProperties-> add satırını seç ve sağ tıkladığında açılan menüden 'New child under add' kısmına tıkla
  • Yeni oluşturduğun bu kısmın Key kısmına PciRoot(0x0)/PCI(0x2, 0x0) yaz ve Type olarak dictionary seç
  • Aynı sekilde bu oluşturduğun şeyin üzerine sağ tıkla ve add "New child under PCI..." satırındaki yazıya tıkla
  • Bu yeni oluşturduğunun satırı Key AAPL, ig-platform-ID, Type Data, Value 07009B3E yap.
  • Kaydet ve sistemi yeniden başlat.
Tam olarak bu şekilde olması gerek
Eki Görüntüle 706834
Hâlâ 8 mb olarak gözüküyor. Sürücü mü kurmamız gerekli. Technopat web nvidia dev driver yüklüyordu. Ben onu kurmadım.

Web driver nvidia için ve sizin ekran kartının sürücü desteği yok. Olsada Catalina'da Nvidia desteği yok. Intel kullanabilirsin. BIOS'tan varsa harici ekran kartını devre dışı bırak ve rehberi uygula.
Intel GPU çok güçlü değildir, sadece macOS kullanacaksan güçlü bir AMD ekran kartı alabilirsin.

Web driver nvidia için ve sizin ekran kartının sürücü desteği yok. Olsada Catalina'da Nvidia desteği yok. Intel kullanabilirsin. BIOS'tan varsa harici ekran kartını devre dışı bırak ve rehberi uygula.
Intel GPU çok güçlü değildir, sadece macOS kullanacaksan güçlü bir AMD ekran kartı alabilirsin.
Nvidia driver çıkınca tekrar kuracağım o zaman. Şimdilik macOS sildim Windows ile devam. Konu kapatılabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı