Casper Nirvana NB 15.6 Hackintosh Big Sur destekliyor gözüküyor

Tamam hocam eve varınca dikkatli inceleyeceğim.

Hocam aslında ben şu an Clover ile High Sierra kurdum ekran kartı tanıtılması ama performans konusunda YouTube'dan video oynatıyor eğer dosya aktarım hızıda iyi ise MacOS'ta kalacağım.
Ya da linuxada gelebilirim uğraşmadan.

Hem destek kesilmez 7-24 güncelleme alır hem sistem daha az yorulur (bu sıralar fan çok çalışmaya başladı)

Tamam hocam eve varınca dikkatli inceleyeceğim.

Hocam aslında ben şu an Clover ile High Sierra kurdum ekran kartı tanıtılması ama performans konusunda YouTube'dan video oynatıyor eğer dosya aktarım hızıda iyi ise MacOS'ta kalacağım.
Ya da linuxada gelebilirim uğraşmadan.

Hem destek kesilmez 7-24 güncelleme alır hem sistem daha az yorulur (bu sıralar fan çok çalışmaya başladı)
Hocam dimi linuxta güncellemeler sürekli devam ediyor desteklenmeyen cihaz yok.
@Moneymoon

Son düzenleme:
@Geylani96
Linux kısmı sorun olmaz, MacOS tam bir destek sağlamadığı için ideal bir kullanım göstermeyecektir ve gereksiz güç kullanımıyla sistemi boşa yoracaktır. Linux’la devam edin destek sıkıntınız olmaz.

@Geylani96
Linux kısmı sorun olmaz, macOS tam bir destek sağlamadığı için ideal bir kullanım göstermeyecektir ve gereksiz güç kullanımıyla sistemi boşa yoracaktır. Linux'la devam edin destek sıkıntınız olmaz.

Tamam hocam zaten bu MacOS'tan sonra bir Linux'a geçip Linux paketleri yüklemeye çaılışacaktım.
Ben vallahi bu bilgisayarı mahvettim. Kurduklarım:
Windows 7-8-8.1-10-11 -Micro11 Chrome Flex-Chrome OS(with Play Store)macOS Catalina-High Sierra-Mojave (başarılı kurulum denemez tamamen.)

Tamam hocam zaten bu MacOS'tan sonra bir Linux'a geçip Linux paketleri yüklemeye çaılışacaktım.
Ben vallahi bu bilgisayarın anasını belledim kurduklarım:
Windows 7-8-8.1-10-11 -Micro11 Chrome Flex-Chrome OS(with Play Store)macOS Catalina-High Sierra-Mojave(başarılı kurulum denemez tamamen.

Haksız mıyım yani @Moneymoon hocam?

Desteklemiyor dostum desteklemiyor. Anlatamıyoruz. Harici ekran kartı alacaksan ki inanılmaz uğraş. Al kur. Ama onun dışında desteklenmiyor hiçbir sürümde.

Hocam hakkınızı helal edin sinir ettim sizi o kadar.
Hatta ban yedim diye OS X info forumundan bile hesap açmayı düşündüm bir an XD.

Son düzenleme:
@Geylani96
Bunu ayarlarken dosya sistemi kısmına yine dikkat edin çünkü ext4 MacOS tarafından okunabilir bir dosya sistemi değil, yine önerim ExFat olacaktır. Ek bir MacOS kurulumuna ihtiyacınız yok.
Bu arada hocam bir kere deneme amaçlı USB'yi exFAT olarak biçimlendirip Mac'e takmıştım ve görmemişti. FAT32 olarak biçimlendirdim ve işe yaradı. Yani exFAT değil de FAT32 daha iyi olur.

Bu arada hocam bir kere deneme amaçlı USB'yi exFAT olarak biçimlendirip Mac'e takmıştım ve görmemişti. FAT32 olarak biçimlendirdim ve işe yaradı. Yani exFAT değil de FAT32 daha iyi olur.
Fat32’de sıkıntı çıkar 4GB üzeri dosya atarken, bende ExFAT kullanıyorum dosya sunucumda sıkıntı olmuyor.

Geri
Yukarı