OpenCore Hackintosh'taki menubar orijinali ile ayni değil

akane

Decapat
Makaleler
1
Arkadaşımda MacBook Pro var onun menu çubuğu boyutu ile benimki aynı değil. Evet biliyorum çözünürlük farki vs var ama bu öyle bir şeyde degil. Direkt Apple logosundaki yukarı ile asagidaki boşluk farkına bakarsanız anlarsınız. Uzun lafın kısası boyle yapmak mümkün mu? Erişebilirlik altında ekran içinde menu cubugunu buyuk seceneği var fakat ona bir şey yaramadı. Ya da acaba hidpi ile mi alakalı?
Hackintosh 1920x1080;

Ekran Resmi 2022-09-18 19.24.53.png

MacBook Pro;

Ekran Resmi 2022-09-18 19.31.44.png

Arkadaşımda MacBook Pro var onun menu çubuğu boyutu ile benimki aynı değil. Evet biliyorum çözünürlük farki vs var ama bu öyle bir şeyde degil. Direkt Apple logosundaki yukarı ile asagidaki boşluk farkına bakarsanız anlarsınız. Uzun lafın kısası boyle yapmak mümkün mu? Erişebilirlik altında ekran içinde menu cubugunu buyuk seceneği var fakat ona bir şey yaramadı. Ya da acaba hidpi ile mi alakalı?
Hackintosh 1920x1080;

Eki Görüntüle 1521436

MacBook Pro;

Eki Görüntüle 1521437

Büyük ihtimalle dediğin gibi HDPI ile alakalı.
Hackintosh cihazlar içinde aktif edilebiliyordu en son gözden geçirip rehber yapayım en iyisi.

Screen Shot 2022-09-18 at 20.22.09.png

Şu anlık böyle bir etki aldım.

Screen Shot 2022-09-18 at 20.26.19.png

Büyüklük olarak pek de yaklaşamıyoruz orijinal bir Mac'e göre. Çünkü HDPI orijinal Mac cihazlara göre kodlandığı için o kadar iyi bir performans alamıyoruz HDPI'den şu anlık.

Mac modellerini karşılaştırdığım zaman ARM cihazlarda bu tarzda olduğunu gördüm.

Son düzenleme:
Büyük ihtimalle dediğin gibi HDPI ile alakalı.
Hackintosh cihazlar içinde aktif edilebiliyordu en son gözden geçirip rehber yapayım en iyisi.

Eki Görüntüle 1521469

Şu anlık böyle bir etki aldım.

Eki Görüntüle 1521477

Büyüklük olarak pek de yaklaşamıyoruz orijinal bir Mac'e göre. Çünkü HDPI orijinal Mac cihazlara göre kodlandığı için o kadar iyi bir performans alamıyoruz HDPI'den şu anlık.

Mac modellerini karşılaştırdığım zaman ARM cihazlarda bu tarzda olduğunu gördüm.
Hocam HiDPi ile de alakasi yok. Hackintool uzerinden yamaladim HiDPi dogru sekilde ve sonuc hala ayni. Babamin 2017 bir Macbook Air uzerinden Monterey'e guncelledim onda da benimki gibi biraz alakasız ama gözlemlediğime göre MX serisi ARM CPU olan Macbooklarda boyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı