Çözüldü Hackintosh Monterey kurulumu sonrası ekran akıcı değil

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MiniRayss02

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci + Editör
@Kleyn hocam derdim şu: Sizin ile kurulum yaptık başarılı şekilde şu anda Bul'da aygıtlarımda MacBook Pro 16 inc olarak kayıtlı diyebilirim, çok teşekkürler. Şu anda sorun yok gibi tek sorun ekran 30Hz tarzında, mouse akıcı değil vs. çözümü nedir?
+ Olarak şimdi fark ettim Safari'yi altı küçült dediğim zaman donuyor efekt 1FPS falan oluyor.

EFI'yi paylaşır mısın?

Şu an PC de değilim fakat sana dediğim Lenovo tarzı başka PC'nin yolladı abim + olarak EFI'yi sildim USB'yi falanda biçimlendirip kısaca temizledim bilgisayarı.

EFI'yi paylaşır mısın?

Bu arada kızmazsın umarım temizledikten sonra 20dk kadar kullandım PC kapandı zorla kapatır gibi bende korkak insan olarak sildim abi istersen açayım USB yazdırmayı başlatayım tekrar kurayım.

Şu an PC de değilim fakat sana dediğim Lenovo tarzı başka PC'nin yolladı abim + olarak EFI'yi sildim USB'yi falanda biçimlendirip kısaca temizledim bilgisayarı.

Bu arada kızmazsın umarım temizledikten sonra 20dk kadar kullandım PC kapandı zorla kapatır gibi bende korkak insan olarak sildim abi istersen açayım USB yazdırmayı başlatayım tekrar kurayım.
Ve muhtemelen yakın zamanda satıp M2 Air alacağım. Artık oyun zevk vermiyor en fazla LoL oynarım.

@Kleyn ya ben düşünüyorumda benim beyinde sorun var stres kaygı bozukluğu tekrar kursam?

Son düzenleme:

Ve muhtemelen yakın zamanda satıp M2 Air alacağım. Artık oyun zevk vermiyor en fazla LoL oynarım.

@Kleyn ya ben düşünüyorumda benim beyinde sorun var stres kaygı bozukluğu tekrar kursam?

Yani, isterseniz kurabilirsiniz. Her adımda yardımcı oluyoruz zaten. Dün spor salonundayım diye bakamadım.

Yani, isterseniz kurabilirsiniz. Her adımda yardımcı oluyoruz zaten. Dün spor salonundayım diye bakamadım.

Özür dilerim dediğim gibi anksiyete tarzı sorunlarım var siz dün cevap vermeyince PC kendi kendine falan kapanınca ki öğrenciyim eskisini tekrar alamam tamire veremem vs. korktum özür dilerim. Şimdi imajı indirip USB'ye yazacağım eğer yedeğinizde var ise ilk kurulum EFI'sini paylaşabilir misiniz :)

Özür dilerim dediğim gibi anksiyete tarzı sorunlarım var siz dün cevap vermeyince PC kendi kendine falan kapanınca ki öğrenciyim eskisini tekrar alamam tamire veremem vs. korktum özür dilerim. Şimdi imajı indirip USB'ye yazacağım eğer yedeğinizde var ise ilk kurulum EFI'sini paylaşabilir misiniz :)

Direkt olarak bu EFI ile kurulum yapın.
Ses sorunu içinde konu açın.

Direkt olarak bu EFI ile kurulum yapın.
Ses sorunu içinde konu açın.

O EFI de dediğim gibi image abort gibi hata aldım önceki mesajlarımda görsel var fakat tekrardan deneyeyim olmazsa yazarım buradan, ses içinde dediğiniz gibi konu açacağım çok teşekkürler sabrın için.

@Kleyn bu sefer yazdırdım ve Recep Baltaş videosundaki gibi 3 tane dosya var :D EFI'yi silip attığını attım düz.

Ekran görüntüsü 2022-12-18 123110.png

Bu halde şimdi boot ederek kurulumu gerçekleştiriyorum. Tekrardan özür dilerim ve sabrın için çok teşekkür ederim.

O EFI de dediğim gibi image abort gibi hata aldım önceki mesajlarımda görsel var fakat tekrardan deneyeyim olmazsa yazarım buradan, ses içinde dediğiniz gibi konu açacağım çok teşekkürler sabrın için.

@Kleyn bu sefer yazdırdım ve Recep Baltaş videosundaki gibi 3 tane dosya var :D EFI'yi silip attığını attım düz.

Ekran görüntüsü 2022-12-18 123110.png

Bu halde şimdi boot ederek kurulumu gerçekleştiriyorum. Tekrardan özür dilerim ve sabrın için çok teşekkür ederim.
Boot olmadı direkt Windows'u açtı

A pardon Secure boot kapatmayı unuttum. Tekrar deniyorum

@Kleyn Hocam Start image aborted hatası aldım.

Dün ki sorun ile aynı

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 1606070

Boot olmadı direkt Windows'u açtı

A pardon Secure boot kapatmayı unuttum. Tekrar deniyorum

@Kleyn Hocam Start image aborted hatası aldım.

Dün ki sorun ile aynı
Dener misiniz?
Excalibur G770 EFI MiniRayss02.zip

Deniyorum LOG Yazmış OpenCore

00:000 00:000 OC: Boot failed - Aborted
01:042 01:042 OCB: StartImage failed - Aborted

@Kleyn Olmadı Aynı StartImagefailed - Aborted
Dün de bu sorun vardı işte.

@Kleyn
Ekran görüntüsü 2022-12-18 124708.png

Yapayım mı, deneyimmi?

@Kleyn

GitHub'da adam.

Open config.plist and under booter > quirks set devirtualisemmio to true and report back if it fails to boot.

Dedi bende devirtualisemmio ayarını true yaptım bu sefer geçti fakat geçen ki sensor kısmında kaldı.

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• 92FBF76F-E387-45CE-B71D-34CE6AF491EF.jpeg
    92FBF76F-E387-45CE-B71D-34CE6AF491EF.jpeg
    101,1 KB · Görüntüleme: 13
  • 3E167C85-01FE-482D-B7D6-C6C25F477505.jpeg
    3E167C85-01FE-482D-B7D6-C6C25F477505.jpeg
    103,4 KB · Görüntüleme: 12
  • 95CF9782-AC8F-44F2-8F07-BEE509BDC4F0.jpeg
    95CF9782-AC8F-44F2-8F07-BEE509BDC4F0.jpeg
    109 KB · Görüntüleme: 15

Yeni konular