Hacklendim mi?

Hocalarım merhaba. Arkadaşımla splitgate girdik ve oyun hata verdi ve takmadım. Ondan sonra Kaspersky açılmadı biraz ürktüm. System 32 dosyası hata verdi ve bilgisayar "oturum kapatılıyor" şeklinde kapattı. Şu an acayip korkuyorum. Bir şey olur mu? Bilgisayarı yeniden başlatınca düzeldi ama bana dinleniliyormuşum gibi geliyor.

Son düzenleme:
Hocalarım merhaba. Arkadaşımla splitgate girdik ve oyun hata verdi ve takmadım. Ondan sonra Kaspersky açılmadı biraz ürktüm. System 32 dosyası hata verdi ve bilgisayar "oturum kapatılıyor" şeklinde kapattı. Şu an acayip korkuyorum. Bir şey olur mu? Bilgisayarı yeniden başlatınca düzeldi ama bana dinleniliyormuşum gibi geliyor.
Güvenli modda başlatıp tarama yapın. Bu tip durumlarda önce wi-fiyi kapatmak daha önemli. Steam, discord ve instagram hesaplarınızı kontrol edip kayıtlı kartlarınızı şimdilik işleme kapatın.

Tarama sonucu bie şey çıkmazsa yine de güvende hissetmiyorsanız format atabilirsiniz.

Eğer archel hocamın dediklerini yaptıysanız ve sorun yok ise büyük ihtimal Windows dosyaları bozulmuş olabilir temiz kurulum yaparsınız kafanız rahat olur.

Hocam virüs olma ihtimali ya da hacklenmiş olma ihtimalim yüksek mi? Güvensiz sitelerden program indirmem.
Hocam olabilir de, olmayabilir de. Kesin bir şey söylenemez bence. Ama emin olmak için yukarıdaki arkadaşın dediklerini yapmanızı kesinlikle tavsiye ederim. Sonuçta kişisel bilgileriniz var. Riske girmeye değmez.

@Silinen üye Hocam konunuz kapanmış bende özür diliyorum sizden boşa uzattık o meseleyi :D
Çabuk olmanız lazım. Ne olursa olsun mailinizin şifresini de değiştirin. Ne kadar gecikirseniz o kadar kötü. Ama korkanıza gerek yok Steam dahil çoğu hesap geri alınabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı