Hacklendim, ne yapmam lazım?

Ben bir oyun için hile yükledim adamlar o uygulama içinden bilgisayarıma girmiş Steam hesabımdaki bakiyeyi falan harcamış Memory hackers diye bir grup. Siz de dikkat edin. Adam OneDrive'daki fotoğraflara kadar kaydetmiş. Ne yapayım şimdi?

Oyunu nereden indirdiniz gerçekten merak ediyorum. Demek ki acemisiniz bu konularda.
Peki nereden anladınız? Memory hackers olduğunu? Ve fotoğrafları kaydettiğini? Gizli olmalı bu iş?

Hak yiyen hack yer diye bir laf var, tam bu duruma uygun. Sen hack kullanıp insanların hakkını yemek isterken hack yemişsin. Büyük bir bardak soğuk su iç, sonra bilgisayarına format at. Birdaha da hile indirme demeye gerek yok galiba, akıllanmışsındır umarım.

Hackerlığın sadece siber suçlarla ya da siber suçlularla anılması üzücü bir durum.

Size tavsiyemse erişebildiğiniz bütün hesapların şifrelerini değiştirin ve aktif değilse iki adımlı doğrulamayı açın. Öncesinde format atmanızda fayda var.

Merhabalar, bahsettiğiniz Memory hackers grubu eğer memoryhackers.org ise o sitenin yöneticilerinden biriyim. Sizlere sunduğumuz ürünlerimizin içerisinde herhangi bir şekilde art niyetli yazılım bulunmamaktadır. Bahsettiğiniz suçlamalar çok ağır ve ismimizi karalar nitelikte. Sitemizde yaklaşık 2.000.000'den fazla üye bulunmakta ve biz her üyemize kesintisiz destek ve güvenlik sağlıyoruz. Ek olarak kullanıcılar tarafından paylaşılan hileler vb önce moderatör onayına gidiyor, eğer içerisinde art niyetli bir virüs bulunursa konusu kesinlikle onaylanmayıp siteden yasaklanıyor.

Eğer sitemizin loaderini resmi kaynaklardan indirmediyseniz bu sizin kabahatiniz. Sitemiz sadece Türkiye için değil, dünya çapında kullanıcılar tarafından kullanılan bir sitedir. Eğer bahsettiğiniz gibi keylog / botnet / hesap çalma vb gibi niteliksiz işlerle uğraşsaydık 5 yılda bu kadar büyüyemezdik.

Buyurun, şu konuyu incelemenizi öneririm: https://memoryhackers.org/konular/dword-hilelerinde-trojan-keylogger-var-mi.37903/

Dipnot: Eğer belirttiğiniz gibi Steam cüzdanınız harcandıysa, maddi zarara uğradıysanız dava açmanızı öneririm.
İyi forumlar.

Hocam inanalım mı şimdi size? :D.

Ben bir oyun için hile yükledim adamlar o uygulama içinden bilgisayarıma girmiş Steam hesabımdaki bakiyeyi falan harcamış Memory hackers diye bir grup. Siz de dikkat edin. Adam OneDrive'daki fotoğraflara kadar kaydetmiş. Ne yapayım şimdi?
Hile niye açıyorsunuz? Artık iş işten geçti.
Merhabalar, bahsettiğiniz Memory hackers grubu eğer memoryhackers.org ise o sitenin yöneticilerinden biriyim. Sizlere sunduğumuz ürünlerimizin içerisinde herhangi bir şekilde art niyetli yazılım bulunmamaktadır. Bahsettiğiniz suçlamalar çok ağır ve ismimizi karalar nitelikte. Sitemizde yaklaşık 2.000.000'den fazla üye bulunmakta ve biz her üyemize kesintisiz destek ve güvenlik sağlıyoruz. Ek olarak kullanıcılar tarafından paylaşılan hileler vb önce moderatör onayına gidiyor, eğer içerisinde art niyetli bir virüs bulunursa konusu kesinlikle onaylanmayıp siteden yasaklanıyor.

Eğer sitemizin loaderini resmi kaynaklardan indirmediyseniz bu sizin kabahatiniz. Sitemiz sadece Türkiye için değil, dünya çapında kullanıcılar tarafından kullanılan bir sitedir. Eğer bahsettiğiniz gibi keylog / botnet / hesap çalma vb gibi niteliksiz işlerle uğraşsaydık 5 yılda bu kadar büyüyemezdik.

Buyrun, şu konuyu incelemenizi öneririm: https://memoryhackers.org/konular/dword-hilelerinde-trojan-keylogger-var-mi.37903/

Dipnot: Eğer belirttiğiniz gibi Steam cüzdanınız harcandıysa, maddi zarara uğradıysanız dava açmanızı öneririm.
İyi forumlar.
images.jpg

Üyeler ve @nader11ndeu

O sitede çok fazla kullanıcı var ve şikayetçiyiz diyeni görmedim. Amacım siteyi savunmak değil zaten hiç hile indirmedim o siteden. Sadece gördüğüm kadarıyla hile değil diyen çok fazlaydı.

Konuyu hortlatıyorum,hile olarak görünmesinin sebebi gizli kodlama,adamlar hile yaptığı için bunu gizlemek zorundalar zaten aksi mantıksız olurdu.Güvenilirmi evet ama doğru kullanana.

Geri
Yukarı