Hacklendim

Öyle bir virüs yemedim, ben de biliyorum hangi tuştan indirildiğini bu baya bildiğiniz RAT. Yani doğru dosyayı indirmiş bile olsanız bunu crackleyen kişi içine RAT atmış ve bu dosyayı indiren herkesi şantajlıyor.

Bahsettiği bilgisayar eski bilgisayarım, zaten kapalı uzun bir süredir. İnternete de bağlı değil.
Ozaman uğraşmaya bile değmeyen bilgisayar ise
e postadan çıkın, önemli resimler varsa silin.

Yok zaten dostum seni kötülemedim. Ben daha çok sizin yediğiniz virüs crackten değildir, basbariz bellidir crackteki virüs, demeye çalıştım.
Bu muhtemelen oyuna indirdiğim modlardan bulaştı. Truva atı, keylogger ve bilgisayara bağlı cihazları izliyor.

Ozaman uğraşmaya bile değmeyen bilgisayar ise
e postadan çıkın, önemli resimler varsa silin.
E-Postadan çıkın derken?

Bir de işte ticket attım Rockstara Games'e ama hesabımı kurtarabilir miyim sizce? Yani hesabın bana ait olduğunu ve bir anda Tayvan'dan giriş yapılıp çok saçma domainli bir e-posta hesabına değiştiği onlar için yeteri kadar şüphe çeker mi? Giriş yapıldığında hangi IP adresinden ve hangi lokasyondan olduğunu görebiliyorlardır bence.

Arkadaşlar Rockstar Games Social Club hesabıma Facebook üzerinden giriş yapabildim fakat e-posta ve şifreyi değişemiyorum çünkü e-posta değişmek için şifre istiyor ama şifreyi değişmişler. Şifreyi değişmek için de şu an kullanılan şifreyi istiyor yine değişemiyor. Ben de ekte bulunan ticket'ı yazdım ve gönderdim. Ekleyebileceğim tüm bilgileri ekledim (SteamID64 dahil). Sizce bu ticket'ı nasıl çözerler ve hesabın benim olduğuna dair daha hangi kanıtları ekleyebilirim?

Dosya Ekleri

• Screenshot_109.png
    Screenshot_109.png
    45,6 KB · Görüntüleme: 57
Son düzenleme:
Bu muhtemelen oyuna indirdiğim modlardan bulaştı. Truva atı, keylogger ve bilgisayara bağlı cihazları izliyor.

E-Postadan çıkın derken?

Bir de işte ticket attım Rockstara Games'e ama hesabımı kurtarabilir miyim sizce? Yani hesabın bana ait olduğunu ve bir anda Tayvan'dan giriş yapılıp çok saçma domainli bir e-posta hesabına değiştiği onlar için yeteri kadar şüphe çeker mi? Giriş yapıldığında hangi IP adresinden ve hangi lokasyondan olduğunu görebiliyorlardır bence.

Arkadaşlar Rockstar Games Social Club hesabıma Facebook üzerinden giriş yapabildim fakat e-posta ve şifreyi değişemiyorum çünkü e-posta değişmek için şifre istiyor ama şifreyi değişmişler. Şifreyi değişmek için de şu an kullanılan şifreyi istiyor yine değişemiyor. Ben de ekte bulunan ticket'ı yazdım ve gönderdim. Ekleyebileceğim tüm bilgileri ekledim (SteamID64 dahil). Sizce bu ticket'ı nasıl çözerler ve hesabın benim olduğuna dair daha hangi kanıtları ekleyebilirim?
Hocam güncel durum ne.

Hocam güncel durum ne.
Yaklaşık 1 hafta kadar önce Rockstar Supports email yoluyla ulaştım ve hesabımın benim olduğunu kanıtlayarak kurtarabildim. E-posta ve şifreyi değiştim. Zaten başka bir hesabıma da erişememiş şantajcı arkadaş.

Hocam şu adresten maillerinizi, şu adresten de şifrelerinizi kontrol edin. Eğer açığa çıktıysa sadece bu arkadaş değil bir sürü insanın erişimine açıktır.
hocam olay benim basımada geldi 1 bucuk hafta once mailim bende calınmadı sifresini değiştirdim ama daha hala giriş yapmaya calısılıyor bu nereye kadar böyle gidicek

hocam olay benim basımada geldi 1 bucuk hafta once mailim bende calınmadı sifresini değiştirdim ama daha hala giriş yapmaya calısılıyor bu nereye kadar böyle gidicek
baya süre geçti ama

Yeni konular

Geri
Yukarı