Hafif kepek sorunu

gdeniz123

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba,
16 yaşındayım. Daha önce saçım hiç kepeklenmemişti. Bu ilkbaharda saçımı uzatmıştım ve bundan dolayı sanırım saçım fazla hava alamadı. Aynı zamanda çok da su tüketmiyordum. Yazın başlarında baya kepek oluşmaya başladı ama 1-2 hafta sonra çok azaldı. Uzun bir süreden beridir omuzlarıma düşüp de görünmeyecek ölçüde kepek oluşuyormuş saçımda. Göremiyorum ama ev halkı öyle diyor. Çok küçüklermiş. Arada birkaç tane büyük oluyor ama genelde ufacık kepek oluyor ve saçımı sirkelemeye çalışınca da hepsi düşmüyor yere. Sinir bozucu bir şey yani. Çok fazla kepek olmadığından doktora filan gitmeye gerek duymadım.

Bu kepeği iyice azaltmak için neler yapabilirim sizce? Son zamanlarda yaptıklarım da bol su içmek ve arada saçımı ovuyorum kan akışı hızlansın da saç köklerim daha fazla oksijen alsın diye. Bu arada şampuandan da olabilir mi acaba? Bazı sitelerde şampuan kalıntıları da buna sebeptir diyordu. Evde doğal sabunlar var zeytinyağlı filan böyle değişik bir şey. Bununla saçımı yıkasam sizce faydası olur mu?

Bunun bir dünya sebebi var. Deri rahatsızlığından tut, sudaki klora kadar. Doktora gitmen en iyi çözüm olacaktır.

Arkadaşlar son 1,5 haftadan beri 3-4 günde bir elma sirkesiyle başıma masaj yapıp çok az şampuan kullanarak kafamı yıkadım. Bolca su filan tükettim. Ciddi bir şekilde azalma gösterdiğini söyleyebilirim. Eczanede konazol diye bir şampuan da varmış onu alacaktım ama elma sirkesini de deneyeyim dedim. İşe yaradı yani. Ama zaten az vardı şimdi daha da azaldı.

Ancak son 5 seneden beridir kepek olmasa da stresli olduğum zamanlarda veya baskı altında olduğumda veya hava çok sıcak olduğunda 5 dk filan başım iyice kaşınıyor. Kaşınmaktan ziyade sancılar oluşuyor başımda. Çok keskin sancılar. Ve zamanla yok oluyorlar biraz da masaj yapınca hemen kayboluyorlar. Bunun sebebi ne olabilir?

Arkadaşlar son 1,5 haftadan beri 3-4 günde bir elma sirkesiyle başıma masaj yapıp çok az şampuan kullanarak kafamı yıkadım. Bolca su filan tükettim. Ciddi bir şekilde azalma gösterdiğini söyleyebilirim. Eczanede konazol diye bir şampuan da varmış onu alacaktım ama elma sirkesini de deneyeyim dedim. İşe yaradı yani. Ama zaten az vardı şimdi daha da azaldı.

Ancak son 5 seneden beridir kepek olmasa da stresli olduğum zamanlarda veya baskı altında olduğumda veya hava çok sıcak olduğunda 5 dk filan başım iyice kaşınıyor. Kaşınmaktan ziyade sancılar oluşuyor başımda. Çok keskin sancılar. Ve zamanla yok oluyorlar biraz da masaj yapınca hemen kayboluyorlar. Bunun sebebi ne olabilir?
Kepek için ClearMan öneririm aşırı fazla kepek vardı küçükde değil mega boydu neredeyse, şampuanı bir arkadaşımın önerisi üzerine kullanmaya başladım ve haftada iki kez kafamı yıkadıktan sonra ikinci haftada kepekler tamamen bitti ve okadar güçlü bir nane (aroması mı ? desem bilemedim. :D) içeriği varki gözlerini 2 dakika yakıyor (çıktıktan sonra.).

@gdeniz123 sana önerebileceğim şampuan bende de kepek vardı bunu kullandıktan sonra kepeklerim azaldı tavsiyemdir. head & shoulders daha çok kepek bırakıyor.

Kepek için ClearMan öneririm aşırı fazla kepek vardı küçükde değil mega boydu neredeyse, şampuanı bir arkadaşımın önerisi üzerine kullanmaya başladım ve haftada iki kez kafamı yıkadıktan sonra ikinci haftada kepekler tamamen bitti ve okadar güçlü bir nane (aroması mı ? desem bilemedim. :D) içeriği varki gözlerini 2 dakika yakıyor (çıktıktan sonra.).
@kxz7cfg899 aynen çok yakıyor gözleri ama kepek için birebir :)

Dosya Ekleri

• clearmen.jpg
    clearmen.jpg
    238,7 KB · Görüntüleme: 88
Ben de şu an Clear kullanıyorum. Kepek biraz da mevsimsel sorun. Kış aylarında cildim kuruduğu için kepek başlıyor bende. Bahardan sonra kayboluyor. Kışın tekrar geliyor. Bir de suların kireçli olması çok etkiliyor. Kireçsiz suda kafanızı yıkayabiliyorsanız yıkayın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı