Erkek için kepek sorunu önleyici şampuan önerisi

arcan35

Centipat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte A520M S2H 5100MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 VGA DVI HDMI mATX Anakart
Sapphire Radeon RX 5500 XT Pulse OC 8 GB GDDR6 128 Bit Ekran Kartı
AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz 19MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 12nm İşlemci
Seagate 2TB Barracuda 256MB 7200RPM 3.5 SATA 3.0 hard disk
G.Skill 16 GB Ripjaws V Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit RAM
Kioxia Exceria 240GB SATA 3.0 2.5 SSD (555MB Okuma / 540 MB Yazma
Power BoostJBST-VKP3303B-500Power Boost VK-P330
Merhaba. Kepek problemi yaşıyorum ve bununla ilgili kepek önleyici şampuan önerisi yapabileceklerden tavsiyeler istiyorum.

Kepek sonuçtur sizde egzema rahatsızlığı var. İlk olarak bir dermakoloğa gidip muayene olmanızı şiddetle öneririm. Benim vaktim yok, üşeniyorum falan diyorsanız ise eczanelerden alabileceğiniz ketoral-konazol isimli iki şampuandan birisini alıp 3 günde bir saç derinize masaj yaparak yıkamanızı tavsiye ederim. Bunun dışında eğer yüzünüz, kulağınız ya da saçlarınızın bittiği noktalarda deriniz pul pul olup dökülüyorsa bepanthol'ün kortizonsuz kremini alıp o bölgelere uygulayabilirsiniz.

Son olarak size önerdiğim 2 şampuan her gün kullanılmaya uygun olmadığı için arada kullanmanız için doakozmetik tarafından üretilip satılan kepek önleyici şampuanı şiddetle öneririm.

Egzema kalıcı bir rahatsızlıktır hayatınızın geri kalanında bu şekilde uğraşmanız gerekecek, kepeğim bitti diye kullanmayı kesinlikle bırakmayın.

Merhaba. Kepek problemi yaşıyorum ve bununla ilgili kepek önleyici şampuan önerisi yapabileceklerden tavsiyeler istiyorum.

Eğer kepek sorunu ileri düzeyse kesinlikle önceliğimiz dermatoloğa görünmek.

Sebamed kepek önleyici şampuanını kullanıyorum ve tavsiye ederim.

Dönemsel bir kepek problemi diye düzeleteyim kendimi, aşırı fazlalıkta bir kepek problemi yaşamıyorum hafif hafif dökülmesi sonucunda fark ettim kenimde olduğunu. Herhangi bir pullanmaya veya deri dökülmesi vb problemler yaşamıyorum.

Saçları çok sıcak su ile yıkamak, yağlı bir cilde sahip olmak gibi sebepler de kepek yapabilir. Arkasında hastalık aramaya gerek yok şu aşamada. Doğal bir şampuan kullansan da olabiliyor. Ben çok dikkat ettiğim halde oluyor. Çünkü cildim yağlı. Daha teşhis bile yokken gidip eczanelerden bilmediğiniz şeyleri kullanmayın derim.
Yağlı cilt için kaçınılmaz bile denilebilir kepek için. Açıkçası kepeği geçirebilen bir şey görmedim. Aksine her şey saçı kurutuyor. Bence doğal içerikli nemlendirici bir şampuan alın. Kepek her halukarda ara ara olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı