Hafif Windows 11 gerçek mi?

Gerçekten her kullanıcının kullanım amacı başka iken, böyle basitçe "En iyisi" diyebilir miyiz?

Örneğin ben Adobe Photoshop'u alıştığım belli başlı eklentiler ile kullanıyorum (bu eklentiler yalnızca Photoshop için mevcut ve çok önemli işler yapıyorlar), ayrıca profesörümüzün bizlere sunduğu eğitim materyallerimize ve çevrimiçi toplantılarımıza Teams üzerinden katılım sağlıyor, ortaklaşa Office üzerinden dahil olduğum grup ile çevrimiçi toplanıp aynı proje üzerinde iş yapıyor ve geriye kalan boş vakitlerimde de Game Pass PC oyunlarımı oynayarak vakit öldürüyorum.

Daha bu metni yazmadan az evvel Flight Simulator ile uçak uçurmuştum (Game Pass sürümü, Steam değil. Game Pass sağolsun, normalde alamayacağım oyunları ücretsiz oynatıyor bana).

Bu, yalnızca son zamanlardaki kullanım senaryomu özetleyen bir durum. Gerçekten de böyle bir senaryo için de "En iyisi Linux." mudur?
Linux'u herkes kullanamaz zaten insanlar bunu anlayamıyor. İnsanlar Windows ve MacOS bile zor kullanırken, Linux önermek başka bir kafa.

Hocam bu TPM ne için var yani ne işe yarıyor.
TPM 2.0 çipi, sizin harici diskinizi ve parçalarınızı şifreler. Birisi bir parçanızı çaldığında o parçayı kullanamaz. Çünkü parçaya bir şifre atanmış ve diğer TPM ile uyuşmuyordur. E diyebilirsiniz RAM falan nasıl değişecek, yeni parçalarda şifre olmaz. BIOS üzerinden TPM anahtarlarını temizleyip TPM'i yeniden açarsanız bilgisayar parçayı kabul edip onu da şifreler. Kısaca TPM hırsızlığa karşı bir güvenlik.

TPM 2.0 çipi, sizin harici diskinizi ve parçalarınızı şifreler. Birisi bir parçanızı çaldığında o parçayı kullanamaz. Çünkü parçaya bir şifre atanmış ve diğer TPM ile uyuşmuyordur. E diyebilirsiniz RAM falan nasıl değişecek, yeni parçalarda şifre olmaz. BIOS üzerinden TPM anahtarlarını temizleyip TPM'i yeniden açarsanız bilgisayar parçayı kabul edip onu da şifreler. Kısaca TPM hırsızlığa karşı bir güvenlik.

Valorant ile alakası ne tam olarak bu TPM'ye ban falan mı atıyorlar.

Valorant ile alakası ne tam olarak bu TPM'ye ban falan mı atıyorlar.
Artık ban sisteminde TPM banı kullanıyorlar. IP banı kötüydü çünkü ülkemizde CGNat var. 5 kişi aynı IP kullanıp banlanabiliyorlar. TPM banı ise o cihazın TPM anahtar sistemine ban atıyor. O yüzden Windows 11 için istiyorlar. 10'da gerekmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı