Hafif Windows sürümü önerisi

189454

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarıma format atacağım fakat hangi sürümü kuracağıma karar veremedim. Windows 10 gayet güzel fakat sürekli güncellemelerle uğraşmak istemiyorum. Windows 10'un LTSB sürümü varmış. Bunu orijinal olarak nasıl temin edebilirim? Eğer olmazsa Windows 8.1 Embedded Industry Pro kuracağım. Sizin tavsiyeleriniz nelerdir? Sistem özellikleri:
  • İşlemci: i5 4200M
  • RAM: 4 GB 1600 MHz
  • Depolama: 5400 RPM 500 GB
  • Ekran kartı: HD 4600, Nvidia GT 820M
Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop sanırım. Şu saatten sonra win7 önerilmemesi lazım eğer 4GB ve üzeri RAM varsa ekran kartının da sürücü desteği varsa Win10 kurman lazım. Güncelleme dediğin de bilgisayarı kapatırken 5-10dk sürüyor. Direk Win10 son sürümü kur yine istemezsen oto güncellemeyi kapatırsın.

Ha ben yeni çıkacak olan uygulama ve oyunları, programları kullanmayacağım stabile önemli değil diyorsan da en hafifi Windows7 Home Basic'tir. 64it olanı indir kur.

Laptop sanırım. Şu saatten sonra win7 önerilmemesi lazım eğer 4GB ve üzeri RAM varsa ekran kartının da sürücü desteği varsa Win10 kurman lazım. Güncelleme dediğin de bilgisayarı kapatırken 5-10dk sürüyor. Direk Win10 son sürümü kur yine istemezsen oto güncellemeyi kapatırsın.

Ha ben yeni çıkacak olan uygulama ve oyunları, programları kullanmayacağım stabile önemli değil diyorsan da en hafifi Windows7 Home Basic'tir. 64it olanı indir kur.
Peki Windows 8.1 Embedded Industry Pro ve Windows 10 Enterprise LTSB Evulation nasıl işletim sistemleri?

WİN 10 Lite kurdum dün. Benim laptopum da oyunlar WİN 10 un tüm sürümlerinde takılıyor. Sanırım tekrar WİN 8.1 kuracağım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı