Stabil ve hafif Windows sürümü önerisi

LTSB ile LTSC arasındaki fark nedir hocam?
Adını değiştirip üç beş değişiklik yapıp tekrar koydular ama görünürde bir fark yok. LTSB daha eski hem ama benim 2. nesil i5, 4 GB RAM ve 500 GB HDD'li sistemimde daha rahat çalışıyor. Güncelleme kurunca cortlar ama o yüzden Update hizmetlerini kapatmak şart.

Estağrafural
2016 veya 2015 LTSB öneririm sizin için, daha yeni bakabildim özür dilerim bunun içinde.
Estağfurullah hocam teşekkürler mesajınız için

2016 veya 2015 LTSB öneririm sizin için, daha yeni bakabildim özür dilerim bunun içinde.
Hocam dediğiniz gibi win 10 ltsb kurdum fakat Bluetoothlu kulaklığımı kullanırken aşırı derecede dip ses sorunu var.Önceden hiç olmuyordu niçin olabilir internete baktım lakin hiçbir bilgi bulamadım.

Son düzenleme:
Hocam dediğiniz gibi Windows 10 LTSB kurdum fakat Bluetooth'lu kulaklığımı kullanırken aşırı derecede dip ses sorunu var. Önceden hiç olmuyordu niçin olabilir internete baktım lakin hiçbir bilgi bulamadım.
Vallahi hocam teknik olarak hiçbir bilgim yok. Önerim forumda konu açmanız olacaktır.

Merhaba yakın, zamanda laptopuma format atmayı düşünüyorum. Şu anda bilgisayarım da halihazırda Windows 10 Enterprise 21H2 sürümü var.
Bilgisayarımda oyun oynamıyorum, sadece gündelik işler için kullanıyorum. En hafif ve stabil Windows için Pro mu Home mu yoksa LTSC mi kullanmalıyım?

Sistem özelliklerim aşağıda:
İşlemci: Intel Core 4005U 1.70 GHz(GPU dahili HD 4000)
RAM: 4 GB.
Depolama: HDD 500 GB.
Windows 10 LTSC 1809.

Geri
Yukarı