Haftanın her günü 30 dk koşuyla karın çevresindeki yağlar erir mi?

ASSASSIN0147

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar işe gireceğim Ekim ayında. Saat 17.00 de mesai bitiyor, geç de bitebilir. Fitnessa vakit ayıramayacağım gibi gözüküyor, ders de çalışacağım min 2 saat.
İşten, derslerden ve yemekti sosyal medyasıydı gibi şeylerden sonra akşam 30 dk koşu yapmayı düşünüyorum. Fazla yağ ve şekeri keseceğim. Boyum 175 CM kilom.
68. Bel çevresindeki yağları eritmek istiyorum beni rahatsız ediyor. Hem biraz da değişiklik olsun geceleri daha rahat uyukuya dalınıyordur herhalde. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. 30 dk
Koşu yeterli mi 45 dk mı olsun? Başka öneriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek başına koşu yeterli değil beslenmene de dikkat etmen gerekiyor. Atıyorum yarım saatte ortalama 280 kalori yaktın eve döndün açsın 4 dilim beyaz ekmek yedin 280 kalori geçmiş olsun. Sağlıklı kilo vermenin en temel kuralı güzel yemek yemekten geçer. Yarım saat kardiyo yapıp gün içerisinde alman gereken protein ve kaloriyi tüketirsen yeterli olacaktır yaptığın spor. Beslenmeyle alakalı faydalı içerikler var araştırmanı öneririm.

Arkadaşlar lütfen şehir efsanesi ile konuşma yapmayın. Genel olarak söyleyeyim kilo vermek tartıda vermek değildir. Aç kalarak verdiğin kilolar kastan kaybetme ihtimalin çok yüksek. Sarkık bir vücutla gezersin. Genel olarak gün boyu kalori açığı ile kilo kaybedersin her 700 kalori açığında 1 kilo verir, 700 kalori fazlasında 1 kilo alırsın. Genel terim bu fakat yağ yakmak farklı bir olaydır. Vücuttaki şişlikler ödemden kaynaklı olabilir su atmayı deneyebilirsin. Yağ yakmak istiyorsan definisyon yapman şart. Kas içi suyu doldurup, kas kaybetmeden yağ yakarak deri suyunu (ödem) atmaktır. Yapıcaksanız tam detayı ile yapın ileride geri çeviremeyeceğin hatalara yol açabilirsin (deri çatlaması, deri sarkması, ölü deri) gibi olaylarla karşılaşabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı