"Hahaha" işareti kaldırılsın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yanlış bilgi verdiğini illa yazıyla yazmak zorunda kalırız ve konu dağılır saçma.
O emojilerin kullanılma amacı en azından benim bulunduğum kategorilerde gördüğüm kadarıyla kötü ürün önerisi yapanlara atılıyor. Yanlış bilgiye emoji atılmaz, raporlanır.

Ortada yanlış bir bilgi varsa, bunu raporluyorsanız doğrusunu da yazmalısınız aynı zamanda. :) Bunu da unutmayın.

Emojinin amacı, komik şeylere gülmek. Yanlış bilgi veriyorsa burada komik bir şey yoktur. Bunun için üzgün emojisini kullanmanız daha yerinde olur.

Bunun yerine "Beğenmeme" emojisi gelse keşke. "Haha" yerinde kullanılırsa iyi emoji fakat beğenmemenin bir alternatifi olmadığı için "Haha" atılıyor.

En azından Mizah ve Eğlence bölümü dışında kaldırılsın. Çok sinir bozucu ve onur kırıcı. Birisinin sözüne katılmıyorsanız üzgün atılabilir. Sırf fikrine katılmıyor diye bu emoji atılmamalı. Eğer espri yapıldıysa da bunu yerine "Beğen" seçeneği kullanılabilir. Her ne kadar karşıdakinin yaşını, bilinç seviyesini tahmin edebilsek de bu emojiyle, takmamak mümkün değil. İnanılmaz sinir bozuyor.
Konuda en çok kullanılan ifadenin hahaha olması peki...

Zamanla alışırsın. Bu arada atmamın sebebi saçma olması. Kızgın da atabilirim istersen.

Yalnız yanlış bilgi verdiysen "hahaha" atması gayet normal değil mi? Gerçi ben raporlar geçerdim de, neyse.

Ufak yanlışlık payı olan bir şeye kahkaha atmak ne kadar doğru? Üzgün atsa anlarım da gülmek ne? Yani alakasız bir emoji ister istemez insanı soğutuyor. Kaldırmalı mı hayır, kötüye kullanan 3,5 kişi için değmez

O emojilerin kullanılma amacı en azından benim bulunduğum kategorilerde gördüğüm kadarıyla kötü ürün önerisi yapanlara atılıyor. Yanlış bilgiye emoji atılmaz, raporlanır.
Öyle değil hocam. Mesela biri kötü bir ürün önerdi, mesaj kalabalığı olmasın diye üzgün atıyorum. Muhtemelen o kişi anlar ne demek istediğimi diye.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı