Hakaret davası nasıl açılır?

ekamfb

Hectopat
Twitter'da bir görüşümü belirtince bir şahıs aileme ve bana küfür etmiş ve buna dava açmaya karar verdim. Boşuna uğraşma, değmez gibi şeyler demeyin. Çok kararlıyım. 2 ay sonra da olsa açacağım. Ancak sorun şu, bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum. Anladığım kadarıyla savcılığa dilekçe göndermem lazım ama dilekçeyi nereden alacağım, nasıl dolduracağım hakkında en ufak bir fikrim yok.

Ya hocam yargıtayda milyon tane dosya varken küfür gibi önemsiz ve basit dosyalara baktıklarını ben hiç zannetmiyorum. 3 - 5 Tane tırış yayıncı laf olsun diye dava açtı diye herkes önüne gelen küfüre dava açmaya başladı. Boşu boşuna yargıtayı falan meşgul etmeyin önemli davalar varken.
Basit suç diye bir şey yok. Suç suçtur ve adalet sistem var olduğu sürece işlemeye devam eder. Yolda gördüğün dilenciye git ekmek çal, onlarca dava arasında seninle mi ilgilenecekler demek gibi bir şey bu. Saçmalamanın zirvesi.

Ayrıyeten bugüne kadar hakaret davalarının önemsenmediği gerekçesiyle sonuçsuz kaldığına şahit olmadım. Bu düşünce yapısıyla devam edersen bir gün sen de kendini karşı tarafın avukatlık ücretlerini öderken bulursun. Chill.

Basit suç diye bir şey yok. Suç suçtur ve adalet sistem var olduğu sürece işlemeye devam eder. Yolda gördüğün dilenciye git ekmek çal, onlarca dava arasında seninle mi ilgilenecekler demek gibi bir şey bu. Saçmalamanın zirvesi.

Ayrıyeten bugüne kadar hakaret davalarının önemsenmediği gerekçesiyle sonuçsuz kaldığına şahit olmadım. Bu düşünce yapısıyla devam edersen bir gün sen de kendini karşı tarafın avukatlık ücretlerini öderken bulursun. Chill.
Bana göre suçun basiti de olur büyüğü de. Suç suçtur felsefesi yapmaya gerek yok. Her halta edebiyat yapıp karşıdaki kişiyi ters köşe etme derdindesiniz. Başka ülkelerde ülke başkanlarına bile sövebilme hakkın var. küfürü suç olarak göreceklerine hırsızlık, tecavüz vb. gibi ciddi suçlarla uğraşsınlar. Senin devletinin adalet sistemi tacizcileri, sapıkları vb. senin verginle krallar gibi hapisenede besliyor ya da arka kapıdan salıyor. Küfür gibi basit ve genel geçer bir olayı suç olarak görüp bununla uğraşacağına gitsin daha önemli olaylarla uğraşsın. Kendini yorumunda üstün göstereceksin diye hırsızlığı benim mesajımla karşılaştırıyorsun. Hırsızlık ne alaka küfür ne alaka ? Hırsızlık tabii ki de bir suç. Sunacak argümanın yoksa işine bak. Küfür denen olay benim gözümde suç derecesinde dava işleriyle uğraşılacak kadar önemli bir olay değildir bu kadar. Kişisel fikir belirtiyoruz kudurup irite edici şekilde cevap veriyorsunuz ondan sonra sert bir şekilde cevap verince uyarı aldığımızla kalıyoruz.
Ayrıyeten bugüne kadar hakaret davalarının önemsenmediği gerekçesiyle sonuçsuz kaldığına şahit olmadım.
Ben çok kaldım napacağız ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı