Hakaret eden öğretmene dava açılır mı?

Öncelikle bir öğretmen durup dururken küçük şeylere küfür etmez hakaret nadir edebilir ama küfür asla etmez küçük bir şey için. Ne yaptığınıza bağlı ama durup dururken küfür ettiyse bilmiyorum ama merak ettim neyi onun dediği gibi yapmadınız?
Ve öğretmen size ne dedi? Salak, mal vs. diyebilir onda pek bir şey yok gibi görünüyor bence. Ne dedi size?

Ge*izekalı dedi.

Hiçbir şey yapamazsınız! Onu her öğretmen der. Boştan yere triplere girmişsiniz. Bir öğretmen salak, geri zekalı, mal gibi şeyler diyebilir. Ama anan bacı küfredemez. Demesi doğru değil ama boştan yere cahil gibi dava açmayın rezil olursunuz.

Ge*izekalı dedi.

Bize de zamanında "IQ yoksunu" ve "salak" diyen olmuştu zamanında. Dostum yaşın küçük, hayal kurmana gerek yok.

Hocanın dememesi gerek ona lafım yok ama dedi diye neyin davasını açıyorsun? Bir arkadaşın da bunu der, demiştir de, sen ona dava açıyor musun? Hayır.

Ge*izekalı dedi.
Küfür değil argo bu. Eğer sen bundan dava açarsan savcı da sana vaktimi harcıyorsun diye dava açar.

Nesil iyi değişmiş ama, zamanında dayak yiyip hiçbir şey demeyenler vardı. Artık eksi atınca psikolojik şiddet uyguluyor diye dava çamak isteyen de çıkar.

Bize de zamanında "IQ yoksunu" ve "salak" diyen olmuştu zamanında. Dostum yaşın küçük, hayal kurmana gerek yok.

Hocanın dememesi gerek ona lafım yok ama dedi diye neyin davasını açıyorsun? Bir arkadaşın da bunu der, demiştir de, sen ona dava açıyor musun? Hayır.

Yaşım senden daha büyük Aras.

Ve hayal kurmuyorum hakaret davası açılabilir çünkü o kelime hakaret kapsamına giriyor.

Geri
Yukarı