Haksız yere verilen ceza

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ceza verilen mesajda virgülden sonra boşluk bırakmamışsınız. Bu çok temel bir hata ve yüksek mesajlı biri bu hatayı yaptığında yazım kuralları konusunda ilerleme kaydedememiş gibi görünüyor. Bu da daha önce aldığı kısa süreli cezaların hiçbir işe yaramadığı anlamına gelir.

Yaptığınız hata bu kadar temel olmasaydı tabii ki süresi şablona göre belirlenirdi ama cezaların hafifliğinden faydalanmaya çalışan kullanıcılar hiç anımsanacak kadar değil. Siz onlardan birisiniz demiyorum ama nasıl olsa 1 saat ceza alırım düşüncesiyle hata yapmaktan hiç çekinmeyen binlerce üye var.

Bu yüzden uzun süre önce kurallara 56. maddeyi eklemek zorunda kaldık. Eğer aldığınız ceza süresi tabloya uymuyorsa moderatör inisiyatif alarak ceza süresini ayarlamış demektir.
Sonunda mantıklı akla yatan çok güzel bir açıklama. Bunu 1 haftadır yapmak çok mu zordu iletişim kurmak bu kadar basitken neden bu kadar kavga ettik?

Kabul ediyorum ve belkide bu hatayı 10.000 mesajımda gene yapacağım çünkü insanım ve her zaman %100 dikkatli olamıyorum ama artık itirazda etmeyeceğim, çünkü biliyorum ki yaptığım hatanın karşılığı bana söylendi ve ben bunu hak ettim. Teşekkür derim.

Bazen düzenleyip uyarı vermiyorum (çok oluyor bu aslında) ama sürekli aynı hataları yapan üyelere de normalden daha fazla ceza veriyorum. 1 saatlik cezayı dikkate almayanlar oluyor.

Bundan sonra dikkat edersiniz, aynı hataları yapmazsınız.

Bazen düzenleyip uyarı vermiyorum (çok oluyor bu aslında) ama sürekli aynı hataları yapan üyelere de normalde daha fazla ceza veriyorum. 1 saatlik cezayı dikkate almayanlar oluyor.

Bundan sonra dikkat edersiniz, aynı hataları yapmazsınız.

Ben zaten neden ceza aldım diye şikayet etmedim, bir şablon var ve bu şablona göre bana bu ceza 20. uyarıdan sonra veriliyor. Çok irdelemem normalde peşine bile düşmem çünkü bilgi alışverişinin yapıldığı bir forum hayatımdan bir şey eksilmez burada olmasam. Ama kurallar var ve karşılığında cezaları var, tabloda şu olsa mesela bu hatayı yapan 20. uyarıdan sonra 1 hafta uzaklaştırma alır, değil de bu hatayı sık sık tekrar eden genel durumuna göre belirli bir süre uzaklaştırma alabilir.

Ama orada bir üst sınır belirtilmiş. Ben de bu üst sınıra göre bu hatayı 6 kere tekrar etmişim doğal olarak sorguluyorum neden diye.

• Beğen
İfadeler: MF
Bu mesajlarınızda yazım hataları var:

Neden şimdi hemen dini inanç mağduriyetine bağladınız ki konuyu? 300.000 tane üye var, bize ne kim neye inanıyor? Profillerde bir din hanesi de yok. Bu bağlamda cebinizde taşıdığınız kimlik bile sizi fişlerken burada böyle bir şey söz konusu değil.

Ayrıca isterse 10.000 mesajı olsun, tartışmada hakaret eden kişi uyarı alıyor. Zaten kendileri de yorum yapar bu konuda.

Son olarak yönetim kadrosundaki arkadaşalrın farklı dini inançlara sahip olduğunu da belirteyim ki bunu açıklamak zorunda kalmam da ayrıca saçma...
Hakaret konusu dışında size katılıyorum. Karşıdaki kişi gelip hakaret edenin sinirleriyle oynuyor, en sonunda da masum masum çekiliyor. Cidden sinir eden insanlar var, küçük düşürücü laflar edilip dayanamayınca da ban yiyen çok insan var.

Kesinlikle katılıyorum, keyfi cezalar veriliyor ve kestirip atıyorlar konuyu, cevap dahi veremiyorsun ağzına tıkıyorlar her şeyi.

Ayrıca kendilerini eleştirmek için bir konu açmaya çalıştığımda ise konuyu gören cennetlik, konuyu onaylamıyorlar yani en ufak bir zırt düşünceye ve bir fikre katlanamıyorlar.
Az da olsa size katılıyorum, konuma resim koydum diye kısıtlama almışlığım var.

Daha önce bende çok dert yanmıştım yetkililerin bu katı tutumundan dolayı. Açtığım başlıklara Mikail Fidan asarım keserim tarzı tek bir cevap yazıp konuyu kilitliyor ve tekrar ceza veriyordu. Baktım benim bu saatten sonra Türk Dil Kurumunda memur olma ihtimalim yok en iyisi dedim gerekmedikçe şuraya yazı yazmayayım bu adamlarla gereksiz yere muhatap olmayayım. Sanada kolaylıklar diliyorum dostum.

Muhatap olunacak kişiler değil çoğu sanki kendileri çok doğru o yüzden parkalarını yorup yazı yazmana bile değmez.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı