Verilen haksız ceza

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

körbiginar

Kilopat
Makaleler
14
Yer
Dreamland
Daha fazla  
Merhaba. Dün bir ikinci el konusuna bir Minecraft seedi için mesaj yazmıştım. Buyurun konu da bu: Satılık: Mucosoft Minecraft Sunucusu Seed'i.
Adama ben, "Hocam, yani 25 bin lira mı istiyorsunuz?" yazmıştım. Çünkü tuhaf gelmişti. Bence oyunlarla ilgili hiçbir şey 25 bin edemezdi. Sonra bakınca gördüm ki küsuratı dahi var. Sonra acaba yanlış falan mı yazdı diye, "Hocam, yani 25 bin lira mı istiyorsunuz?" yazmıştım. Sonra o da cevap yazdı, "Evet, 25 bin istiyorum" diye. Ben de iyi satışlar deyip konudan çıktım. Birkaç saat sonra da o konuya yazdığım mesaj yüzünden bana hem gereksiz mesaj cezası verdiniz, üstüne de 2. el yasağı verdiniz. Attığınız cezanın yanında gelen konuda ise: İlanlara mesaj yazmadan önce! zaten sadece alıcıların fiyat sorabileceği yazıyordu. Ben orada potansiyel alıcıyım ve belli ki fiyattan dolayı kafam karışmış. Şimdi eğer "Sen orada fiyat sormuyorsun ki." derseniz de orada hem 25 bin mi istediğini, hem de 25 bin değilse fiyatının ne kadar olacağını soruyorum, yani dolaylı yoldan fiyat soruyorum orada. Adama fiyatını sormuşum ve siz de bana ceza atmışsınız. Elinizi vicdanınıza koyun artık her neredeyse. Sizce bu mantıklı bir hareket mi? Bence değil. Hatta yüksek ihtimal ile sizce de değil. Çünkü size raporla ulaştığımda önce cezamı 1 güne çektiniz, sonra ben yazmaya devam ettikçe daha fazla yazabileceğiniz mantıklı bir şey bulamayınca ve yüksek ihtimal ile bunun sonucunda egonuz zedelenince bana 1 günlük rapor sistemi yasağı attınız.
Kısacası; egonuzu bir köşeye bırakmanızı, bu cezanın gerçekten doğru olup olmadığını sorgulamanızı ve sonunda doğru cevabı bulduğunuzda o 2 cezamın kaldırılmasını talep ediyorum. Daha önce de gereksiz 4-5 adet ceza vermiştiniz, sesimi çıkarmamıştım. Ama artık canıma tak etti. Sanırım adama fiyatını sormam için de konu açmamı istiyorsunuz, değil mi?

Yeniden merhaba. Bugün açtığım ve moderasyona bana neden ceza verdiklerini sorduğum bir konu açtım. Daha önce rapor attım bana kendinizce mantıklı bulduğunuz 2 ceza attınız. Bunu raporla belirtince de sanırım egonuz zarar gördü veya yazacak mantıklı bir şey mi bulamadınız bilmiyorum rapor yasağı attınız. Sonra bugün konu açtım. Cevap vermeye tenezzül dahi etmediniz. Üstüne bir de konuyu kilitlediniz. Madem cevap yazmayacaksınız konuyu neden kilitlediniz? 1 saattir bekliyorum 2 kere rapor attım yine iplemediniz. Neden böyle yapıyorsunuz? Hayır konuyu görmediniz diyeceğim konuyu zaten kilitlemişsiniz. Rapor atacağım bu defa yine rapor sistemini meşgul etme cezası atacaksınız.
Buyurun bu da konu: Verilen haksız ceza yüksek ihtimal ile yine cevap atmayacak ve konuyu herkesin görmesini engelleyeceksiniz hatta konuyu yüksek ihtimal onaylamayacaksınız bile. Ama olsun. Ne kadar tuhaf kararlar verdiğinizi siz görün en azından.
@Emre C belki siz cevap verebilirsiniz. Sizin cevaplarınız çoğunlukla diğerlerine kıyasla daha anlaşılabilir oluyor. Attığım konuma da bakmanızı rica ederim.

Merhaba,

Konuda açıkça "25.028 TL" yazıyordu ki bu 25028 TL demek oluyor. 25,28 TL olsaydı öyle yazardı. "25,028 TL" de zaten istenemez. TDK'yi kontrol ettiğinizde kullanımı anlayabilirsiniz. Açıkça belli olan bir şeyi sorduğunuzda bu, gereksiz oluyor ve bu yüzden gereksiz mesaj uyarısı aldınız.

Dört veya daha çok basamaklı sayılar sondan sayılmak üzere üçlü gruplara ayrılarak yazılır ve aralarına nokta konur: 4.567, 326.197, 49.750.812, 28.434.250.310.500 vb.

İkinci el yasağını da alıcı olmadığınız hâlde mesaj gönderdiğiniz için aldınız. Cevap vermeyebilirdiniz.
He, küsuratı da var yani. Anladım. Benim 25 binim yok ama olsa da verebileceğimi sanmıyorum. İyi satışlar hocam.

Rapor yasağını ise cevap verildiği hâlde benzer raporları gönderdiğiniz için aldınız.

Merhaba,

Konuda açıkça "25.028 TL" yazıyordu ki bu 25028 TL demek oluyor. 25,28 TL olsaydı öyle yazardı. "25, 028 TL" de zaten istenemez. TDK'yi kontrol ettiğinizde kullanımı anlayabilirsiniz. Açıkça belli olan bir şeyi sorduğunuzda bu gereksiz oluyor ve bu yüzden gereksiz mesaj uyarısı aldınız.

İkinci el yasağını da alıcı olmadığınız hâlde mesaj gönderdiğiniz için aldınız. Cevap vermeyebilirdiniz.

Rapor yasağını ise cevap verildiği hâlde benzer raporları gönderdiğiniz için aldınız.

Sizce bir Seed'e 25 bin vermek mantıklı mı? Veya adam yanlış yazmış olamaz mı? Veya oradaki 028 küsurat kuruş olamaz mı? Direkt olarak 25 bin demiyor çünkü. Adama da sorduğumuzda bilmece gibi konuşuyor zaten 25 bin mi istiyorsunuz diyorum hayır 25.028 diyor. Orada 25TL gibi bir fiyat olsa alacaktım sonuç olarak alıcıydım yani. Ben her ihtimale karşı sordum sonra da zaten konudan çıktım. Ana avrat giren adam, yanlış bilgi veren adam 1 gün elini kolunu sallayarak geziyor ben burada bir şey soruyorum 1 gün ceza atıyorsunuz.

Satıcı istediği fiyatı belirleyebilir. 250.000 TL de isteyebilir. Satıcıya bağlı bir durum. Mantıklı olup olmaması satana ve alana bağlıdır.

2,8 kuruşu ise banka üzerinden dahi gönderemezsiniz. Açıkça 28 TL olduğu belli.

14. gereksiz mesajlar uyarınız olduğu için uyarı, 3 gün verilmişti fakat sonradan kısaltıldı.

Satıcı istediği fiyatı belirleyebilir. 250.000 TL de isteyebilir. Satıcıya bağlı bir durum. Mantıklı olup olmaması satana ve alana bağlıdır.

2,8 kuruşu ise banka üzerinden dahi gönderemezsiniz. Açıkça 28 TL olduğu belli.

14. gereksiz mesajlar uyarınız olduğu için uyarı, 3 gün verilmişti fakat sonradan kısaltıldı.

En azından cevap verdiniz teşekkürler. Yine de bir soru sormam ve bunun sonucunda ceza almış olmam üzücü oldu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı