hal.dll Mavi Ekran Hatası

onurko93

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Kaç yıldır bilgisayar kullanıyorum ama ilk defa başıma mavi ekran hatası geliyor, son 10 gündür. Artık çıldırma noktasına geldim. :(

Memtest86 ile RAM testi yaptım, temiz çıktı.
HDTune ile SSF tarattım, temiz çıktı.
RAM'lerin yerini değiştirdim, tekli çiftli kullandım.
Ekran kartını çıkarttım, 3570K grafik yongasını kullandım.
İlk XP sonra Windows 7 yükledim, yani format attım yine mavi ekran hatası aldım.

Sistem:
  • i5 3570 İşlemci
  • Asus 650 Ti Boost Ekran Kartı
  • 2x4GB Corsair RAM
  • AsRock Z77 Pro3
  • OCZ 650W 80 Plus PSU

Minidump:
www.mediafire.com: Minidump

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinde sorun var. OCCT veya prime95 ile test et.
Voltajda filan mı yoksa işlemci bozuk mu ?
Adsız.png

Programı durdurmasanız sonuç çıkacak zaten. Şuanda bile hata olduğunu söylüyor. CPU linkpack kısmını da test edin 1. sekme bitince
Program kendi duruyor resim almak için tıklıyorum hemen ki belki anlaşılır diye. Bekleyeyim mi yani resim almama gerek var mı ?

Program kendi duruyor resim almak için tıklıyorum hemen ki belki anlaşılır diye.
Kendi duruyor derken? Siz o resmi alırken durdurmadınız mı? Normalde 5 dk bitince rapor çıkarması lazım. Rapor dolmadan hata alıp duruyorsa dediğim gibi işlemcide sorun olduğu belli.

Kendi duruyor derken? Siz o resmi alırken durdurmadınız mı? Normalde 5 dk bitince rapor çıkarması lazım. Rapor dolmadan hata alıp duruyorsa dediğim gibi işlemcide sorun olduğu belli.

1.png

Bu da bittikten sonra çıkan resimler/raporlar galiba. Program hakkında fazla bilgim yok.

yadi.sk: Yandex.Disk

İşlemciniz anormal bir şekilde ısınıyor. Soğutmada problem olmadığından emin misiniz?

i5-3570k paket sıcaklığı maksimum 67.4°C kabul edilmiş. Core Temperature biraz daha yüksek olabilir ama bu kadar ısınmaması lazım.

İşlemciniz anormal bir şekilde ısınıyor. Soğutmada problem olmadığından emin misiniz?

i5-3570k paket sıcaklığı maksimum 67.4°C kabul edilmiş. Core Temperature biraz daha yüksek olabilir ama bu kadar ısınmaması lazım.
Öncedende böyle sıcaklık oluyodu yani yazın full yük altında 90dereceye kadar kullandım mavi ekran felan almadım. Son 15gündür böyle işte. Havalarda aşırı sıcak değil. Şimdi temizlik yapacağım macunu yenileyeceğim. 1 senedir aynı macun duruyor bakalım belki etki eder. ( Stok soğutucu kullanıyorum)
Sıcaklıklarda bir sorun gözükmüyor ancak işlemcinizi downclock şekilde çalışıyor. Biostan optimize default yapın save yapıp aida64 ile işlemci hızınızı kontrol edin.
Deneyeceğim. Olmazsa bios pilini çıkartıp takarım tekrardan. Öyle default olur mu ?

Son işlemleri yapıyorum artık olmazsa muhtemelen anakart, işlemci ikilisinden birinde sorun var. Bilgisayarı İstanbul'da iyi bir bilgisayarcıya götüreceğim artık son işlemlerden sonra sorun devam ediyorsa.

Sıcaklıklarda bir sorun gözükmüyor ancak işlemcinizi downclock şekilde çalışıyor. Biostan optimize default yapın save yapıp aida64 ile işlemci hızınızı kontrol edin.
Bilgisayarın tüm parçalarını söktüm,soğutucunun macununu temizledim ve mavi ekran alıp dururdum fakat 77 dakikadır sorun olmadı.
Sıcaklıklar 10 derece kadar düştü farketti bakalım mavi ekran alacak mıyım!
dasdasd.png

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı