Half Life 2 Episode 3 çıkış tarihi konusunda fikirler

Mert Can Urcan

Megapat
Daha fazla  
Meslek
Endustri Urunleri Tasarimi / Stratejik Tasarim
En son 2007'de Episode 2 çıktı.

Halen Episode 3'ten haber yok. Alpha diyebileceğimiz bazı görüntülere sahip Episode 4 "Return to Ravenholm" adıyla internette bazı haberler yayınlandı. Bu E4 sanırım konuyu güncel tutmak için uyduruldu.

Episode 3'ü ise Steambox'a sakladıklarını düşünüyorum.

Bilgisi veya bakış "aşısı" olan?

Ben şu Black Mesa sürümü çıkınca oyunun tekrar başladım. Half Life Black Mesa'yı biliyor olmanız gerek zaten. Aslında 2006'da çıkması gereken ilk oyunun grafiklerinin yükseltilmiş haliydi. Maalesef bu sene okullar başladığı günden birkaç gün önce çıktı. Onu bitirdim, tekrar Half Life 2'yi oynadım, şimdi de Episode 1'e başlayacağım. Geçen sene Episode 2'yi oynamıştım ama tekrar oynayacağım. Yani ben hâlâ bir Half-Life müptelasıyım. Yeni oyununu 6 yıldır bekliyoruz zaten. Oyunla ilgili ne bir teaser, ne de bir görüntü var. Her şey iddiadan ibaret. Ben Steam'in yüzünden Valve'e sinirliyim. Ne yani Steam'i çıkarınca oyun yapmayı mı unutuyorsunuz ? Artık umutlarım da bitmek üzere ama Half-Life çıkarsa oyunu Valve yaptı diye değil, Half-Life için oynayacağım. Bir oyunu 6-7 sene önce onaylayıp hâlâ geliştirildiğini ifade eden bir firmanın bunları yalan olarak söylediğini düşünüyorum. Bir yerde okumuştum, Türkiye'de birisi 6-7 yıl içinde oyun geliştirmiş. Oyun gayet de güzel görünüyordu. Yani nedense bu firmaya güvenim kalmadı artık. Ama yine de çıkmasını çok çok çok çok istiyorum. Oyunun hayranıyım. Hikayesinden karakterlerine kadar orijinal bir oyunun devamını beklemek pek de anormal bir durum değil zaten.

Bir de şöyle bir şey var, eğer ben bir şeyin üstünde çok durursam, illa ki onunla ilgili gelişmeler yaşanır. Oyunlarını tekrar oynuyorum. Ayrıca oyunun esinlenildiği bir kitap varmış. Stephen King'in Sis kitabı. O da bugün geldi siparişten. Onu da okuyup bitireceğim. Benim bu tip bir özelliğim var :D Umarım bu oyun içinde de bu özel gücüm devreye girer :D Çünkü kafaya taktım :D

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı