Half-Life 2 içinde Half-Life 1 oynanılabilir mi?

EkoEkoo

Hectopat
Fan yapımı Black Mesa oyununu oynarken ayarları en düşüğe çekmem gerekiyor ve orijinal Half-Life grafikleri ile arasında çok fark olmuyor bu durumda. Half-Life 2'de ise en yüksek ayarlarda güzel grafiklerle kasmadan oynayabiliyorum. Half-Life 2 içinde Half-Life 1 oynayabileceğimiz bir mod var mıdır?

Oyun halinden hafif.
Fakat kullanılan Texturelar, 3D Modeller nedeniyle HL2'den bilgisayara daha fazla yük binecektir.

Sanıyorum ki konu sahibi Half-Life 2 kadar akıcı bir halini arıyor.

Verebileceğimiz en iyi cevap bu maalesef.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video en düşük grafikleri gösteriyor ve bence aşırı kötü değil. Konu sahibi bence ışıklandırma ve gölgelendirme ayarlarını düşükte tutup diğer ayarları Medium'a çekerek denemeli.

Half-Life 2 modu hali onu Half-Life 2'nin orjinal hali kadar -hafif- yapmıyor ki, zaten aynı oyunu gösteriyorsunuz.
Zamanında kendim oynamıştım modlu halini ve Half-Life 2'ye kıyasla 5 Fps fark var. Eldeki en iyi alternatif bu.
Fakat kullanılan Texturelar, 3D Modeller nedeniyle HL2'den bilgisayara daha fazla yük binecektir.

Sanıyorum ki konu sahibi Half-Life 2 kadar akıcı bir halini arıyor.
Konu sahibi Half-Life 2'yi yüksek ayarlarda akıcı oynayabiliyormuş zaten. Modu da akıcı oynayacaktır. Ben sadece deneyimlerimi paylaşıyorum.

Zamanında kendim oynamıştım modlu halini ve Half-Life 2'ye kıyasla 5 Fps fark var. Eldeki en iyi alternatif bu.
Eldeki en iyi alternatif kesinlikle bu tabii. Sadece detaylardan bahsediyordum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video en düşük grafikleri gösteriyor ve bence aşırı kötü değil. Konu sahibi bence ışıklandırma ve gölgelendirme ayarlarını düşükte tutup diğer ayarları Medium'a çekerek denemeli.
Bu video eski. Daha sonradan yayınlanan Definitive Edition ile birlikte minimum gereksinimler iyice yükseldi.
Eldeki en iyi alternatif kesinlikle bu tabii. Sadece detaylardan bahsediyordum.
Biliyorum sadece kendi deneyimimi aktarmak istemiştim.

Black Mesa'nın oyun olarak çıkmadan önce Half-Life 2'ye modlanmış resmi versiyonudur. Oyundaki çoğu harita tasarımı aynı ve sistem olarak Half-Life 2'nin sistem gereksinimine sahiptir. Oyunda Xen bölümü yoktur bilginiz olsun.

İsterseniz Torrent olanı ya da sayfanın en altındaki part 1 ve part 2'yi ayrı olarak indirip kurabilirsiniz. (Tavsiyem Torrent)

Torrent indirip kurdum ve SDK Base 2007 de kuruldu. Steam'i yeniden başlattım ama Black Mesa Source kütüphanemde yoktu. SDK'ye girdim fakat orada da yoktu. Nerede hata yapmış olabilirim?
Konu sahibinin neden bahsettiğini hala anlayamiyorum, Black Mesa oyununu Half-Life 2 içerisinde mi oynamayı istiyor?

Half-Life 2 güzel grafiklerde kasmadığı için HL2 modu istiyordum, Black Mesa'nın mod versiyonu gibi, ve zaten ilk olarak Half-Life 2 modu olarak çıkan Black Mesa Source'u kurdum ve gayet akıcı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı