Çözüldü Half-Life hlds ile server kurma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Han Lue

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlarla kendimize ait bir sunucuda Half-Life oynamak istiyoruz. Oyunun dosya konumundan HLDS üzerinden serveri kuruyorum ama arkadaşım giremiyor; HLDS'de gözüken IP adresi ve modem IP adresini de denedi fakat sunucuya bağlanamıyor. Yapmamız gereken başka detaylar varmış gibi hissediyorum ama internette de yeterince açık bulamadım. Mümkün müdür HLDS üzerinden multiplayer server kurmak?

Çözüm
1605265392749.png

CMD üzerinden ipconfig yaz, Default Gateway kısmına tarayıcıdan gir ardından kullanıcı adı ve şifreni gir böyle bir arayüz gelecek.
1605265284363.png

Sonra buradan NAT -> Port yönlendirme veya sadece port yönlendirme yerine gir ve resimde gösterdiğim gibi ayarları yap. IP adresini üstteki ipconfig komudundaki IPv4 adresini yazman lazım.

Ardından o IPv4 adresinden kendin bağlan ve arkadaşlarına da IP Chicken - What is my IP address? Free public IP lookup. buradaki IP'yi ver. Keyifli oyunlar.
192.168.2.1

192.168.1.1
Bunları sırayla dene açılması lazım.

Kullanıcı adı: admin
Şifre: admin veya superonline
ZTE adlı bir sitedeyim fakat belirttiğiniz gibi port ile ilgili bir şey yok üstteki ana sayfa yerel ağ internet voip yönetim ve tanı seçeneklerinde bulunmuyor.Sadece voipde ses portu eşleme var ve ihtiyacımız olan şey de değil galiba.

Üstten interneti seçin. Aşağıdan güvenlik kısmına gelin. Sonra port yönlendirme var orada aynı şekilde. Sonra değerleri sırayla böyle giriyorsun.

Etkinlik: Açık
İsim: CSServer
Protokol: TCP & UDP
WAN Bağlantısı: WAN Hepsi
WAN Yönetici IP Adresi: IPv4 adresin
LAN Yönetici: IPv4 adresin
WAN Portu: 27015
LAN Portu: 27015

Bu şekilde yap kaydet.

Üstten interneti seçin. Aşağıdan güvenlik kısmına gelin. Sonra port yönlendirme var orada aynı şekilde. Sonra değerleri sırayla böyle giriyorsun.

Etkinlik: Açık
İsim: CSServer
Protokol: TCP & UDP
WAN Bağlantısı: WAN Hepsi
WAN Yönetici IP Adresi: IPv4 adresin
LAN Yönetici: IPv4 adresin
WAN Portu: 27015
LAN Portu: 27015

Bu şekilde yap kaydet.
Mevcut işlem geçersiz, lütfen konfigürasyon parametrelerini kontrol edin. Sizi çok uğraştırdım kusura bakmayın. İP adresini yazıyorum fakat port adresindeki gibi bir aralık istiyor gibi ~ işareti var aynı ip bir kere daha yazıyorum kabul etmiyor bu hatayı veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı