Half-Life Oynama Sıralaması

xOkeanosL

Picopat
Black Mesa - Half-Life 2 - Half-Life 2: Episode 1 - Half-Life 2: Episode 2

Bu sıralamayla oynasam olur mu? (Steam'den 6.40'a Orange Box paketini ve 12.40'a Black Mesa alacağım.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ek oyunları da sayarsak sıralama şu şekilde:

Half-Life (Eğer sistemin iyiyse Half-Life yerine Black Mesa ile başla seriye, eğer değilse Half-Life Source oynayabilirsin.)
-Half-Life Blue Shift
-Half-Life Opposing Force
-Half-Life: Alyx
-Half-Life 2
-Half-Life 2: Episode 1
-Half‐Life 2: Epidode 2

Ek olarak Half-Life Blue Shift ve Opposing Force karışık oynayabilirsin ancak bana göre Blue Shift hikaye yönünden daha önemli.

Hocam ek oyunları da sayarsak sıralama şu şekilde:
Half-Life (eğer sistemin iyiyse Half-Life yerine Black Mesa ile başla seriye, eğer değilse Half-Life Source oynayabilirsin.)
-Half-Life Blue Shift.
-Half-Life opposing Force.
-Half-Life 2
-Half-Life 2: Episode 1
-Half‐life 2: Epidode 2

Ek olarak Half-Life Blue Shift ve opposing Force karışık oynayabilirsin ancak bana göre Blue Shift hikaye yönünden daha önemli.

Öncelikle sistemim kısaca RX 6600 ve Ryzen 5 3600'den oluşuyor. Black Mesa tercihim o yüzden Opposing Force ve Blue Shift'i oynar mıyım bilemiyorum ama Half-Life 1'den başlasam net 2'sini de oynardım.

Öncelikle sistemim kısaca RX 6600 ve Ryzen 5 3600'den oluşuyor. Black Mesa tercihim o yüzden opposing Force ve Blue Shift'i oynar mıyım bilemiyorum ama Half-Life 1'den başlasam net 2'sini de oynardım.

Hocam size spoiler değil ancak Half-Life 1'in sonunda aklınızda birkaç soru işareti kalacak. Half-Life Blue Shift'te bunların birçoğunu siliyor. Opposing Force o kadar önemli olmasa da hikaye bazlı ilerleyecekseniz kesinikle Blue Shift'i oynamak zorundasınız bence. Opposing Force sadece Half-Life oyununu askeri bir oyuna dönüştürüyor, kontrol ve silah açısından çok değişiklik olsa da hikaye olarak kesinikle oynamanız gereken bir oyun değil kendisi. İnternette video veya yazılara bakara hikayeyi hemen anlayabilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı