Half-Life serisi nasıldır?

Selamlar, bugün Valve'nin bütün oyunlarını içinde barındıran bir paket aldım. Bu oyunlardan Half-Life serisine başlamayı düşünüyorum. Sırasıyla tüm oyunları oynayacağım. Sizce sadece Half-Life 1 - 2'yi mi oynamalıyım? Yoksa Blue Shift, Opposing Force gibi yan oyunları da oynarsam zevk alır mıyım?
(Maalesef Half-Life serisine daha önce başlayacak zaman bulamadım. Çünkü daha 13 yaşındayım.)
Ef-Sa-Ne

Oyun tek kelime ile harika.
Gerçekten oynarken zevk alacağın bir seri çünkü oyun içinde sadece onu vur bunu kır şunu öldür denmiyor çözmen gereken bulmacalar var ama bulmaca deyince gözün korkmasın hepsi çok kolay, oynamanı tavsiye ederim.

Hikaye sıralaması;
-Decay,
-Blue Shift,
-Half-Life,
-Opposing Force,
-Half-Life 2,
-Episone One,
-Episode two.
Lost Coast'ın hikaye ile hiçbir bağlantısı yok diye biliyorum.

Bu konuyu yanlış biliyorsunuz sıralama şöyle olmalı.
Half-Life - Blue Shift- Opposing Force - Decay bunlar hep aynı zamanda geçiyor. Sadece oyunların bitimleri arasında ufak zaman farklılıkları var. Ondan sonra Half-Life 2 - Lost coast ana oyun ile bağlantılı karşılaştığımız balıkçı bize ana oyundaki adımızla hitap ediyor. Sonra Episode 1 ve 2 ve bitiyor ( Half-Life Alyx 1 ve 2 arasında geçiyor)
İstersen Half-Life oynama direk Black Mesa oyna. Çünkü ben oynayamadım 😭 ve efsane ötesi bir oyun olduğunu biliyorum. Bence oyna muhteşem bir oyun.

Güzeldir kesinlikle. Eğer 90'larda doğduysanız 2000'li yıllarda internet kafelerin vazgeçilmez oyunlarındandı. Bu oyunu bu kadar popüler yapan şey Doom ve Quake'in yaşattığı FPS deneyimini arşa çıkarmasıydı. Ayrıca oyun Windows 98 için özellikle yazılmış bir oyundu. Sebebi ise Valve'in kurucusu Gabe Newell'ın eski Microsoft çalışanı olması. Hatta bizzat Bill Gates kendisine tavsiyede bulunmuştur Windows platformuna oyunlar çıkarması için.

Sonuç olarak Microsoft'dan Bill Gates'in önerisiyle ayrılıp Valve'i kurarak 1998 yılında Windows 98'in çıkışından 6 ay sonra DirectX ve Windows 98'in gücünü göstermek adına Half-Life'ı ortaya çıkarmışlardır. Ki oyun muhteşemdi. Oradan sonra yürüdü gitti işte efsane. Windows'un oyun platformu olmasında önemli bir rolü vardır.

Crossfire'da nükleeri ilk açan benim bu arada. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı