Halı saha öncesi iftar yapılsa sıkıntı olur mu?

Saat 20:00'de halı saha maçım var, 7.20'de ezan okunuyor. İftar yapsam sıkıntı olur mu veya nasıl beslenmeliyim?
Olur. Bırakın halı sahayı hafif tempolu bir yürüyüş için bile besinlerin sindirilmesi için 2 saat beklemek öneriliyor. Vücut hem midenizde onları ağır biçimde öğütmeye uğraşıp kanı oraya yoğunlaştırırken bir yandan koşup top attığınız için tüm gereken kaslarınızı beslemeye çalışacak. Kalbi çok yorar önermem.

Saat 20:00'de halı saha maçım var, 7.20'de ezan okunuyor. İftar yapsam sıkıntı olur mu veya nasıl beslenmeliyim?

En az 2 saat beklemen gerekiyor. Midene uzun süredir yemek girmediği için aniden hepsini sindirmesi zaman alıyor ve ağrı yapıyor o yüzden kesinlikle tavsiye etmiyorum. Yemekten sonra diğer odaya yürürken bile zorlanıyoruz, top peşinde koşarken mazallah istenmeyen durumlarla karşılaşabilirsin.

Hocam normalde mideye oturmayan ve mideyi tıka basa doldurmayacak şekilde yese dediğiniz doğru ancak o kadar açlığın üzerine yemeğe yumulup mayışması çok yüksek ihtimal.
Ben geçen sene orucumu spor salonunda açıp devam ediyordum bir sorun olmuyordu. Yumurta yemesini tavsiye ederim.

Ben geçen sene orucumu spor salonunda açıp devam ediyordum bir sorun olmuyordu. Yumurta yemesini tavsiye ederim.
Hocam spor salonundaki antrenman ile misal sahanın bir başından bir başına koşup sürekli top kovalamak aynı değil. Kardiyo ya da daha ağır compound bir şey yapmadıkça vücuda yük biniyor ama kesiliyor da. Halısaha daha kondisyon işi. 90 dakika maç yapıp aktif olacak olsa sürekli ani koşması vs. gerekse mide spor salonunda ağırlık kaldırmaya göre daha sıkıntıya girecektir.

Geri
Yukarı