Halkbank kredi kartı nasıl kullanılır?

Alican_123

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba 18 yaşımı yeni doldurdum ve staj yapıyorum. Staj için Halkbank'ta banka kartı aldım. Kartın arkasında banka kart numarası ve kredi kartı numarası yazıyor. Şimdi bu kart kredi kartı diye de mi geçiyor yoksa ayrı bir kartmı almam lazım? Peki kredi kartınınla alışveriş yaparken kredi kartı mı demeliyim yoksa banka hesabında para olmayınca kendisi mi kredi kartına geçir? Bu tarz konuları bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence nakitin var ise hesap kartından ödeme yapman en iyisi. Öbür türlü gelirinle doğru orantıda harcama yapmazsan sonunu toparlaman çok zor oluyor. Elimden geldiğince kart kullanmamakta ısrarlıyım.

Merhaba 18 yaşımı yeni doldurdum ve staj yapıyorum. Staj için Halkbank'ta banka kartı aldım. Kartın arkasında banka kart numarası ve kredi kartı numarası yazıyor. Şimdi bu kart kredi kartı diye de mi geçiyor yoksa ayrı bir kartmı almam lazım? Peki kredi kartınınla alışveriş yaparken kredi kartı mı demeliyim yoksa banka hesabında para olmayınca kendisi mi kredi kartına geçir? Bu tarz konuları bilmiyorum.

İki kartı tek kart haline getirdiler.
Ödeme esnasında seçenek sunuluyor. Banka kartı mı kredi kartı mı, diye oradan seçim yapıyorsunuz.

Peki uygulamasından kredi kartını açtırmalı mıyım yoksa açık mıdır?

Sadece bir abi tavsiyesi verebilirim; Kredi Kartı kullanacaksan, limitin maaşının yarısı kadar olsun. Yarısından fazlası olduğu taktirde her ay borç batağına girer ve harcamalarını kontrol edemezsin.

Geri
Yukarı