Çözüldü Hamachi başlangıç uygulamalarında kapalı olduğu halde açılışta kendini başlatıyor.

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ahmetfdemirel

Decapat
Makaleler
1
Hamachi görev yöneticisinde başlangıç sekmesinden devre dışı bıraktığım halde uygulama bilgisayarı açınca kendini açıyor. Bunu da uygulama tepsisinden görüyorum. Uygulamayı nasıl başlangıçta devre dışı bırakabilirim?

Çözüm
Hamachi görev yöneticisinde başlangıç sekmesinden devre dışı bıraktığım halde uygulama bilgisayarı açınca kendini açıyor. Bunu da uygulama tepsisinden görüyorum. Uygulamayı nasıl başlangıçta devre dışı bırakabilirim?
Hamachi ayarlarında bir seçenek olabilir açması için kontrol edin derim. (Tercihler)

Edit: Bir bakayım dedim öyle bir seçenek var evet. Şu yolları izleyin: Sistem>Tercihler:

1622914962217.png

Oradaki tiki kaldırınca açılmaması gerek.
Hamachi ayarlarında bir seçenek olabilir açması için kontrol edin derim. (Tercihler)

Edit: Bir bakayım dedim öyle bir seçenek var evet. Şu yolları izleyin: Sistem>Tercihler:

1622914962217.png

Oradaki tiki kaldırınca açılmaması gerek.

Çözüm

Ayarlarında "Windows başlatıldığında başlat" die bir seçenek olması lazım.

Olmazsa "Windows Tuşu" ve "R" ye aynı anda basıp çıkan sekmede çalıştırı seç. Çalıştıra msconfig yaz. Daha sonra çıkan pencerede "Hizmetler" sekmesine tıkla. O sekmede sol alt tarafta bulunan "Tüm Microsoft hizmetlerini gizle." yazısının kutucuğuna tik at. Bir çok program çıkacak "Hamachi" ile ilgili olanların kutucuğundaki tiki kaldır. Daha sonra sağ alt köşedeki "Uygula" butonuna bas. Ve onaylamak için hemen solundaki "Tamam" butonuna bas. Sana değişikliklerin geçerli olması için yeniden başlatılması gerektiğini söyleyecek. İşin varsa daha sonra yeniden başlatmayı seçebilirsin. Fakat yeniden başlatılmazsan geçerli olmaz. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Olmazsa "Windows tuşu" ve "r" ye aynı anda basıp çıkan sekmede çalıştırı seç. Çalıştıra MSConfig yaz. Daha sonra çıkan pencerede "hizmetler" sekmesine tıkla. O sekmede sol alt tarafta bulunan "tüm Microsoft hizmetlerini gizle." yazısının kutucuğuna tik at. Birçok program çıkacak "Hamachi" ile ilgili olanların kutucuğundaki tiki kaldır. Daha sonra sağ alt köşedeki "uygula" butonuna bas. Ve onaylamak için hemen solundaki "tamam" butonuna bas. Sana değişikliklerin geçerli olması için yeniden başlatılması gerektiğini söyleyecek. İşin varsa daha sonra yeniden başlatmayı seçebilirsin. Fakat yeniden başlatılmazsan geçerli olmaz. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Hocam arka planda açılıyordu Allah razı olsun.

Geri
Yukarı