Windows Güvenlik Duvarı Kapalı Olduğu Halde Dosyaları siliyor

jfkforum

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Prodüktör
Merhaba, sistemime yeni Windows 10 kurulumu yaptım. Güvenlik duvarı ve Smartscreen'i kapattığım halde dosyamı siliyor.

Son düzenleme:
Virüş içerdiğini söylüyor ise kapatamamışsınızdır. Ayrıca virüs truva atı gibi ise silmesi normal. Bir nebze hafif virüs ise karantinadır.
Windows defender ı regedit den kapatın. Kapattıktan sonra gelen uyarılara dokunmayın, uyarıları kaydırmak ya da kapatmak yeniden etkinleştirecektir. Umarım kurtmaya çalıştığınız dosyaları sağlam kurtarabilirsiniz.

Virüş içerdiğini söylüyor ise kapatamamışsınızdır. Ayrıca virüs truva atı gibi ise silmesi normal. Bir nebze hafif virüs ise karantinadır.
Windows defender ı regedit den kapatın. Kapattıktan sonra gelen uyarılara dokunmayın, uyarıları kaydırmak ya da kapatmak yeniden etkinleştirecektir. Umarım kurtmaya çalıştığınız dosyaları sağlam kurtarabilirsiniz.
Tam olarak onu yazıyordum :). Redditte güvenilir bir arkadaşın paylaştığı .reg dosyası sayesinde sorunu çözdüm ilginiz için teşekkürler.

Tam olarak onu yazıyordum :). Redditte güvenilir bir arkadaşın paylaştığı .reg dosyası sayesinde sorunu çözdüm ilginiz için teşekkürler.
Hatırlatayım. Uyarı çıkacak defender kapalı diye. Ona hiçbir şekilde dokunmayın, temasta bulunmayın. Anahtar kaydını siliyor. Yeniden DisableAntiSpyware yapmak zorunda kalırsınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı