Hangi 3D yazıcı alınmalı?

Fiolex

Centipat
Arkadaşlar bütçem 8000 TL falan ender 3 V2 Neo almayı düşünüyorum forumda biraz dolaştım Elegoo Neptün 4 diye bir yazıcı gördüm bir sitede 9000 TL bandına satılıyor sizce alınır mı? Veya bütçeye göre fiyat performans önerilerinizi bekliyorum.

Aynı soru bir çok defa soruldu. Tecrübesisseniz (yazdıklarınızdan öyle görünüyor) Ender serisi öneriyorum. Bütçeyi biraz arttırıp Ender 3 S1 de alabilirsiniz

Aynı soru bir çok defa soruldu. Tecrübesisseniz (yazdıklarınızdan öyle görünüyor) Ender serisi öneriyorum. Bütçeyi biraz arttırıp Ender 3 S1 de alabilirsiniz
Anladım hocam fakat diğer dediğim yazıcının mm/s hızı daha fazla herhangi ufak bir baskı alırken de 3-4 saat beklemek istemiyorum ender serisi 150mm/s diye biliyorum manuel olarak hızlandırılıyor mu ve hızlandırılırsa baskı hatası veya atlama gibi bir problem olur mu ?

O hızlarda hiçbiri yazmıyor, pratikte reklam değerlerinin yarısına kadar hıza erişebiliyorlar.
Yarısı kadar demedim farkettiysen çünkü büyük silindirik bir parça ile ufak parçada aynı hızda baskı alamazsın, otoban sürüşü ve dağ yolu sürüşü gibi bir anlamda. Birinde yavaşlaman tekrar hızlanman sonra tekrar yavaşlaman vs. gerekir.

Neptune 4'ün henüz firmware iyileştirmesi yapılmadı, makine yeni, kullanıcısı az, parçası vs. yayılmadı. Hızı gerçekten iyi, fiyatı da öyle; riskleri göğüslerim diyorsan al.

Bende var, ilk izlenimler iyi ama yarın sorarsın aksi olur, ona göre birşey söylerim ayrı.

Son düzenleme:
O hızlarda hiçbiri yazmıyor, pratikte reklam değerlerinin yarısına kadar hıza erişebiliyorlar.
Yarısı kadar demedim fark ettiysen çünkü büyük silindirik bir parça ile ufak parçada aynı hızda baskı alamazsın, otoban sürüşü ve dağ yolu sürüşü gibi bir anlamda. Birinde yavaşlaman tekrar hızlanman sonra tekrar yavaşlaman vs. gerekir.

Neptune 4'ün henüz Firmware iyileştirmesi yapılmadı, makine yeni, kullanıcısı az, parçası vs. yayılmadı. Hızı gerçekten iyi, fiyatı da öyle; riskleri göğüslerim diyorsan al.

Bende var, ilk izlenimler iyi ama yarın sorarsın aksi olur, ona göre bir şey söylerim ayrı.

Anladım hocam dediğim gibi ikisinin de incelemesini izledim Neptune 4 daha güzel gözüktü gözüme sizce Firmware, driver gibi şeylerden problem yaşar mıyım alsam. Bir de ilk defa yazıcı alıyorum kullanması zor bir yazıcı mı?

Anladım hocam dediğim gibi ikisinin de incelemesini izledim Neptune 4 daha güzel gözüktü gözüme sizce Firmware, driver gibi şeylerden problem yaşar mıyım alsam. Bir de ilk defa yazıcı alıyorum kullanması zor bir yazıcı mı?
Hocam açıkçası ilk defa yazıcı alıyorsanız bence güvenilir sulardan ayrılmayın. Sonra pişman olabilirsiniz. Ender 3 S1'de gayet iyi bir yazıcı. Hız mevzusu çok önemli değil. Zaten belli bir seviyeden sonra kalite düşüyor.

Hocam açıkçası ilk defa yazıcı alıyorsanız bence güvenilir sulardan ayrılmayın. Sonra pişman olabilirsiniz. Ender 3 s1'de gayet iyi bir yazıcı. Hız mevzusu çok önemli değil. Zaten belli bir seviyeden sonra kalite düşüyor.

Hocam sizin dediğinizi de anladım fakat Elegoo'da güvenilir mi marka yani markadan yana bir problem değil sadece arkadaş yeni çıktığı için yazılımsal desteklerden bahsetmiş. Hız önemli değil diyorsunuz ama şimdi hocam bir ürünü 3 saatte basmak var bir de 1.5 saatte basmak var bir de dediğim modelde toplam 6 fan olduğu için kalite konusunda çok fazla kayıp yaşamayacağımı düşünüyorum ama illaki hız arttıkça kalite azalır sizin dediğiniz gibi. Siz hangi marka yazıcı kullanıyorsunuz bu arada?

Hocam sizin dediğinizi de anladım fakat Elegoo'da güvenilir mi marka yani markadan yana bir problem değil sadece arkadaş yeni çıktığı için yazılımsal desteklerden bahsetmiş. Hız önemli değil diyorsunuz ama şimdi hocam bir ürünü 3 saatte basmak var bir de 1.5 saatte basmak var bir de dediğim modelde toplam 6 fan olduğu için kalite konusunda çok fazla kayıp yaşamayacağımı düşünüyorum ama illaki hız arttıkça kalite azalır sizin dediğiniz gibi. Siz hangi marka yazıcı kullanıyorsunuz bu arada?
Ben TTB kullanıyorum. Karar sizin.

Yukarıda belirttiğim şekilde durum, karar senin.

Benim ilk yazıcım değil, ben baskı alıyorum, taktığım USB WiFi ve çok eski web kamera da çalıştı. Reddit'de forumu var, ufak ama var. Makinenin Type-C ve Sd card slotu şimdilik ölü, firmware bekliyor. Ben dosyaları WiFi üzerinden Klipper ile atıyorum.

Senin ilk makinen olacağı için ne alırsan al uğraşacaksın, basayım çalışsın gibi bir beklentin varsa üzer hepsi.

Maviler Elegoo N4 ile, diğerleri Ender 3 V2.

Benchy işlemsiz, 25dk sürdü sanırım. Benim incelemelerde gördüklerimden çok daha iyi çıktı.

IMG_20230815_194246.jpg
IMG_20230815_141123.jpg

Son düzenleme:
Yukarıda belirttiğim şekilde durum, karar senin.

Benim ilk yazıcım değil, ben baskı alıyorum, taktığım USB Wi-Fi ve çok eski web kamera da çalıştı. Reddit'de forumu var, ufak ama var. Makinenin Type-C ve SD Card slotu şimdilik ölü, Firmware bekliyor. Ben dosyaları Wi-Fi üzerinden klipper ile atıyorum.

Senin ilk makinen olacağı için ne alırsan al uğraşacaksın, basayım çalışsın gibi bir beklentin varsa üzer hepsi.

Maviler elegoo N4 ile, diğerleri ender 3 v2.

Benchy işlemsiz, 25dk sürdü sanırım. Benim incelemelerde gördüklerimden çok daha iyi çıktı.

Eki Görüntüle 1904080Eki Görüntüle 1904079

Hocam son bir sorum olacak diğerleri Ender 3 V2 ile basıldı demişsin onlar biraz daha pürüzsüz gözüküyor bunun nedeni arkada oldukları için mi? Bir de maviler hızlı bastığın için daha pürüzlüyse Ender ile aynı hızda bassak ayni pürüzsüzlükte mi olurlar?

Geri
Yukarı