Hangi Acer Nitro 5 alınmalı?

edinaltun

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, forumda konuları okuyunca fiyat aralığıma uygun olarak Acer Nitro 5 serisinin genel olarak önerildiğini görüyorum. Ancak hangi Acer Nitro'yu almam gerektiğinden emin olamadım. Tavsiyeler farklı. Sizce hangi modeli neden seçmeliyim?

Basit bir aramayla onlarca seçenek sunuyor. Intel mi? AMD mi? Ekran kartı hangisi olacak. Soğutması nasıl olacak derken hangisini seçmek en mantıklısı emin olamadım.
Altta birkaç tane örnek sundum. İlla bu örnekler olacak diye bir şey yok tabii sizlerin tavsiyesini dinlemek isterim.

Acer Nitro 5 AN515-58-544K

Acer Nitro 5 AN515-46 NH.QGXEY.001

Acer Nitro 5 AN517-54-53AQ NH.QF6EY.002

Acer Nitro 5 AN515-58 NH.QFLEY.002

Acer Nitro 5 AN515-45 NH.QBAEY.005

Acer Nitro 5 AN515-58-51U3

2 tane cihaz alacağım. İlki için 25'e kadar bütçem var. Diğeri için daha az ödemeyi düşünüyorum 20 civarı diyebilirim.

+ Acer'in artısı watt değeri. Diğer markalara göre çok yüksek.
+ Güçlü soğutma
- AMAAA tam kapasite soğutma esnasında elektrik süpürgesi gibi ses çıkarır. Diğerler markalar da pek aşağı kalmaz.
+ Orta ayarlarda rahatsız etmez.
+ Düşük ayarda duymazsınız.
- Bütün gaming laptopların pili az gider, watt değeri yüksek olduğu için süre muhtemelen baya kısadır.

+ Üç adet sabit disk takılabilir. İki adet M2 SSD bir adet SATA 2,5 inç SSD ( Sata yuvası 2023 modellerde kaldırılmış olabilir. Çok da dert değil.)

** Ram ilave edilir.

** Görünüşünü beğenmeyene rastlamadım, herkes beğenir ama ben sevmedim.

** Malzeme kalitesi orta, parmak izi kalır.

20.000 TL
i5-12450H İşlemci, 8GB RAM, 512 GB SSD, 15.6 inç FHD 144Hz Ekran, NVIDIA GeForce RTX 3050

26.500 TL
RTX4050 140watt 8GB RAM 512GB SSD

26.600 TL
RTX4050 16GB RAM 512GB SSD
Bununla ilgili olarak Trendyolda satıcı sorulan soruya 45watt demiş ama imkansız. Yanlışlıkla olabilir ama yine de kontrol edin. (EK: Şimdi ben ettim. Bu da 140 watt. Satıcı sonraki bir mesajında düzeltmiş.)

Son olarak. Acer almanızı tavsiye ederim. Ben aldım ve memnunum. En iyi F/P Acer'dir.

Son düzenleme:
+ Güçlü soğutma
- AMAAA tam kapasite soğutma esnasında elektrik süpürgesi gibi ses çıkarır. Diğerler markalar da pek aşağı kalmaz.
- Bütün gaming laptopların pili az gider, watt değeri yüksek olduğu için süre muhtemelen baya kısadır.

+ Üç adet sabit disk takılabilir. İki adet M2 SSD bir adet SATA 2,5 inç SSD ( Sata yuvası 2023 modellerde kaldırılmış olabilir. Çok da dert değil.)

** Ram ilave edilir.

Aklıma gelenler bunlar.

20.000 TL
i5-12450H İşlemci, 8GB RAM, 512 GB SSD, 15.6 inç FHD 144Hz Ekran, NVIDIA GeForce RTX 3050

26.500 TL
RTX4050 140watt 8GB RAM 512GB SSD

26.600 TL
RTX4050 16GB RAM 512GB SSD
Bununla ilgili olarak Trendyolda satıcı sorulan soruya 45watt demiş ama imkansız. Yanlışlıkla olabilir ama yine de kontrol edin.
Hepsi doğru, destekliyorum. :D

Acer Nitro 5 AN515-57 16 GB 3050 Ti i5 11. nesil olan modele sahibim, 1 aydır kullanıyorum 2-3 günde 1-2 saat ama yine de genel olarak izlenimlerimi yazayım.

Genel kullanımda internette gezerken vs fan sesini duymak imkansız.
Turbo modda fan sesi aşırı rahatsız ediyor
The Last of Us oynadım güçlü oyun olarak epey ısınıyor işlemci olsun ekran kartı olsun 80 derecelerde geziyor ama normal sanırım.
Parmak izi kalıyor.
Şarjı çok gitmiyor.
Plastik kalitesi idare eder, ama ekran çerçevesi sallanınca ufaktan ses yapıyor sağ taraftan hepsinde olmaz bu sorun bu da benim şansıma:)

İlk format attığımda klavye kendi kendine basıyor sanmıştım, yeniden format attım şu an öyle bir sorun yok umarım yazılımsaldır.

Genel olarak memnunum 16 GB daha RAM aldım 1TB'da SSD aldım, beni uzun yıllar götürür bozulmadıkça.

+ Güçlü soğutma.
- Amaaa tam kapasite soğutma esnasında elektrik süpürgesi gibi ses çıkarır. Diğerler markalar da pek aşağı kalmaz.
- Bütün Gaming laptopların pili az gider, watt değeri yüksek olduğu için süre muhtemelen bayağı kısadır.

+ Üç adet sabit disk takılabilir. İki adet M.2 SSD bir adet SATA 2,5 inç SSD ( SATA yuvası 2023 modellerde kaldırılmış olabilir. Çok da dert değil.)

** RAM ilave edilir.

20.000 TL.
i5-12450H işlemci, 8 GB RAM, 512 GB SSD, 15.6 inç FHD 144Hz ekran, NVIDIA GeForce RTX 3050.

26.500 TL.
RTX4050 140watt 8 GB RAM 512 GB SSD.

26.600 TL.
RTX4050 16 GB RAM 512 GB SSD.
Bununla ilgili olarak Trendyol'da satıcı sorulan soruya 45watt demiş ama imkansız. Yanlışlıkla olabilir ama yine de kontrol edin. (ek: Şimdi ben ettim. Bu da 140 watt. Satıcı sonraki bir mesajında düzeltmiş.)

Son olarak. Acer almanızı tavsiye ederim. Ben aldım ve memnunum. En iyi F/P Acer'dir.

Hocam bir sorum var. Hangi modeli tavsiye edersiniz?
https://www.amazon.com.tr/Acer-AN515-58-544K-Bilgisayarı-i5-12450H-NH-QFJEY-007/dp/B0C85RJPZT/ref=lp_12601898031_1_7?sbo=RZvfv%2F%2FHxDF%2BO5021pAnSA%3D%3D

Hocam bir sorum var. Hangi modeli tavsiye edersiniz?
https://www.amazon.com.tr/Acer-AN515-58-544K-Bilgisayarı-i5-12450H-NH-QFJEY-007/dp/B0C85RJPZT/ref=lp_12601898031_1_7?sbo=RZvfv%2F%2FHxDF%2BO5021pAnSA%3D%3D
İkisi de tamamen aynı desek yeri. Hangisini alırsanız alın güzel seçim derim. (Bana göre i5 bir tık önde ama benim seçimimi takmayın.)
İ5 12450 R5 6600 den biraz daha iyi ama çok önemli değil.
R5 6600'ün dahili grafik kartı biraz daha iyi ama bu hiiiç önemli değil çünkü zaten harici RTX3050 var.
Alırsanız kurulumu düzgün yapmanız lazım. Dikkat edin. Bu konuda da ayrıntılı mesajlarım var. Gerekirse Link atabilirim.
.*** Bundan daha üst seviyede alınabilecek en düşük fiyatlı laptoplarla (RTX4050) aralarında 6500 TL fiyat farkı var. Ben vermem o parayı.
*** Laptop alacak olsam tereddütsüz bu iki laptoptan birini alırdım. RTX3050 ler ile RDR2 dahil tüm oyunları orta/yüksek ayarlarda oynayabilirsiniz. (Ön koşul minimum 16GB RAM)

İkisi de tamamen aynı desek yeri. Hangisini alırsanız alın güzel seçim derim. (bana göre i5 bir tık önde ama benim seçimimi takmayın.)
i5 12450 R5 6600'den biraz daha iyi ama çok önemli değil.
R5 6600'ün dahili grafik kartı biraz daha iyi ama bu hiiiç önemli değil çünkü zaten harici RTX3050 var.
Alırsanız kurulumu düzgün yapmanız lazım. Dikkat edin. Bu konuda da ayrıntılı mesajlarım var. Gerekirse link atabilirim.
*** Bundan daha üst seviyede alınabilecek en düşük fiyatlı laptoplarla (RTX4050) aralarında 6500 TL fiyat farkı var. Ben vermem o parayı.
*** Laptop alacak olsam tereddütsüz bu iki laptoptan birini alırdım. RTX3050'ler ile RDR2 dahil tüm oyunları orta/yüksek ayarlarda oynayabilirsiniz. (ön koşul minimum 16 GB RAM)

Teşekkür ederim bir de şöyle bir sınıflandırma yapar mısınız?
Oyun için:
Windows üzerinde programlar için:
Hangisini önerirsiniz.

Teşekkür ederim bir de şöyle bir sınıflandırma yapar mısınız?
Oyun için:
Windows üzerinde programlar için:
Hangisini önerirsiniz.
Oyun için almayacaksınız yukarıdakilein hiçbirini önermem. Hatta almayın derim.
Aşağıda ki laptop TÜM PROGRAMLARA, (Video edit ve adobe dahil) + ufak tefek oyunlarla vakit öldürmek için düşük FPS de oynamanıza da yeter.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı