Hangi alan seçilmeli?

Baho2043

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim hayalim kodlama öğrenip internet sitesi oyun vb. kodlamak. Eğer onu başaramazsam grafik tasarımcılığı yani anladığınız üzere teknolojik ilerlemek istiyorum ancak bunun okulunu okumam için çok iyi bir sayısala sahip olmam gerek ama bende gram sayısal yok. Hayatım boyunca hiç sayısalda iyi olamadım bu sene de alan seçeceğim, ne seçeceğimi bilemiyorum. Hayalimin peşinden koşmak istesem sayısal seçmem gerek ama sayısal seçersem batıracağımın da farkındayım çünkü sayısalla aram yok. Sizce ne seçmeliyim? Sözel seçmem meslek açısında çok dar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar benim hayalim kodlama öğrenip internet sitesi oyun vb. kodlamak. Eğer onu başaramazsam grafik tasarımcılığı yani anladığınız üzere teknolojik ilerlemek istiyorum ancak bunun okulunu okumam için çok iyi bir sayısala sahip olmam gerek ama bende gram sayısal yok. Hayatım boyunca hiç sayısalda iyi olamadım bu sene de alan seçeceğim, ne seçeceğimi bilemiyorum. Hayalimin peşinden koşmak istesem sayısal seçmem gerek ama sayısal seçersem batıracağımın da farkındayım çünkü sayısalla aram yok. Sizce ne seçmeliyim? Sözel seçmem meslek açısında çok dar.

Sayısal üstüne git yaparsın

Aynı durumu ben de yaşıyorum ben de seneye alan seçmek zorundayım. Ama bende de sayısal yok. Sayısal okumayınca da iş bulmak zor. Bence hangi alanda daha iyiysen orayı seçmelisin.

Hedeflerin sayısal alanından geçiyor. Eğer hedeflerinde kararlıysan sayısalı halletmen lazım, başka yolu yok.

Alternatif (eşit ağırlıktaki veya açık öğretimdeki) bilgisayar bölümlerine yönelin. Devlet dairesinde çalışmak gibi bir "hayaliniz" yoksa ve yazılım alanında kenidinizi çok geliştirirseniz, karşınızda ODTÜ'yü 1. olarak bitirmiş kişiden bile önde olursunuz. Yazılım ve freelancer kültürü, bu diploma saçmalığını tanımıyor. Alanınızda iyiyseniz, hak ettiğiniz karşılığı alıyorsunuz.

@403329 Ben de aynı şekilde düşünüyorum bence de hayallerin peşinden koşulmalı ama ben zerre kadar matematik,fizik yapamayan biriyim. O yüzden eşit ağırlığa yönelmeyi düşünüyorum. Eğer bir insan bir şeyi hiç yapamıyorsa diğer konulara da yönelmelidir bence. Belki oralarda daha tahmininden daha iyi olabilir.

@Ananassuyu Unutmayın hocam, şuan yaptığımız bir çok işe yardım eden insanlar hepsi ama hepsi. Hayal ve başaracaklarını düşünerek başladılar. O yolda kararlı ve inançlı ilerlerseniz yapamayacağınız iş yok ee tabii temel olmadığı için ilk başta zorlanacaktır ama sonra alışacaktır. Ama tabii dediğiniz gibi başka alanlara yönelebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı