Hangi alanda hangi marka daha iyi?

@326001 Daha ilk cümlesinden yazdığı şeyin arkasındaki destanın bir sürü saçmalıkla dolu olduğunu direkt anladığım için okumamıştım bile. :D

Mesela konudaki soru çok açık, kendi alanlarında en iyi olan marka. Bu arkadaş kalkıp bu kadar açık olan sorunun cevabının "kendi kullanıp memnun olduğu" markalar üzerinden verilebileceğini savunuyor. :D

Dediği gibi olsa konu başlığı ve içeriği "kullanıp en memnun olduğunuz markalar" olurdu ama bunun nüansını da anlamıyor. Bunu anlamadığı için haliyle neyle dalga geçtiğimi de anlamıyor. :D
Okumana gerek yok açıkçası. Okudum ama hayatımdan boş saniyeler çaldım diyebilirim. O kadar saçmaydı.
Ben de sıralama verdim ama öznel olarak. Nesnel olarak bu sıralamayı kimse veremez.
Dün sen İbrahim ile bana yormayın böyle biri için kendinizi demiştin. Şimdi ben diyeyim, içimde de kalmasın. :D Yorma kendini böyle biri için. Yazdığına değmez.

Ben de sıralama verdim ama öznel olarak. Nesnel olarak bu sıralamayı kimse veremez.
Zaten benim de tetiklendiğim kısım bu oldu. Başlıktaki soru gayet açık, ben de bu işi öznel olarak söylemek istemediğim için nesnel olarak cevabını verdim. Sanki en başından başkalarına laf etmişim gibi laf eden hadsizler doldu.

Madem sizler kendi öznel fikrinini nesnel bir şey gibi söyleme hakkına sahipsiniz, ben de nesnel olarak cevap verme hakkına sahibim. Buna da kimse karışamaz. Kalkıp bana komedyen diyen var bir de. Asıl komedyenin kim olduğunun farkında değiller. :D

Hayatlarında gördüğü birkaç örneği bütün Dünya zannedenlerle bundan sonra direkt dalga geçme modumu açıyorum. Bu konuda yaptığım gibi en başından kendi fikrimi söyleyip konu sekmesini kapatmak yok, bunu yapınca saldırabilecek haddi kendilerinde buluyorlar.

Ne güzel naif şekilde kendi fikrimi belirtip konuyu kapatmışım. Arkasından yapılan hadsizce saldırılara bak.

Screenshot_82.png

Zaten benim de tetiklendiğim kısım bu oldu. Başlıktaki soru gayet açık, ben de bu işi öznel olarak söylemek istemediğim için nesnel olarak cevabını verdim. Sanki en başından başkalarına laf etmişim gibi laf eden hadsizler doldu.

Madem sizler kendi öznel fikrinini nesnel bir şey gibi söyleme hakkına sahipsiniz, ben de nesnel olarak cevap verme hakkına sahibim. Buna da kimse karışamaz. Kalkıp bana komedyen diyen var bir de. Asıl komedyenin kim olduğunun farkında değiller. :D
Hayır hem haksız, hem, şaklaban ve karakterden taviz verme diyor. Bunun hakkında bir söz vardı ama gene 1 ay yemek istemediğimden söylemek istemiyorum ama sen anladın :)
Bir önceki mesajda dediğim gibi ben öznel yorum yaptım ve nesnel kimse yapamaz dedim. Sen direkt en nesneli yapmışsın ve hala anlamayanlar var. Burası en komik kısmı. Dediğin gibi milyonlarca ürünü kullanan test yapan kişiler nesnel bilgi vermeye yanaşmıyor. Bazı kişiler ise, Asus kullandım. En iyisi diyor. Çıldırtır böyle insanlar. Kullandığı ürünü öven tayfadan aşırı iğreniyorum.

@326001 seni forumda bazen takip ediyorum bir konu hakkındaki mesajlarını okuyorum bu yazdıklarına rağmen sana saygı duyuyorum ama bir daha bir konuyu bu kadar uzatmassanız herkes için için iyi olur.

@326001 seni forumda bazen takip ediyorum bir konu hakkındaki mesajlarını okuyorum bu yazdıklarına rağmen sana saygı duyuyorum ama bir daha bir konuyu bu kadar uzatmassanız herkes için için iyi olur.
Teşekkür ederim ama konuyu uzattığım yok. Adam böyle yazdı diye şaklaban ve karakterden taviz veriyor demen doğru değil.

Teşekkür ederim ama konuyu uzattığım yok. Adam böyle yazdı diye şaklaban ve karakterden taviz veriyor demen doğru değil.

Ben yalnız adamın beni eleştirmesini yanlış bulmuyorum eleştirebilir normal bir şey ama.
Şu cümlesi benim aşırı canımı sıktı böyle laf birine ben iyi davranmam neyi savunursa savunsun
Özür dilerim, scofield12 ağabeyimizin sevmediğini bilseydim hiç yazar mıydım? Bundan sonra scofield12 ağabeyimiz ne diyorsa benim için o doğrudur, bu böyle bilinsin.
Burada bir dalga geçme amacı yok mu sencede karşındaki küçümseme.

Burada bir dalga geçme amacı yok mu sence de karşındakini küçümseme?
Ben cevap veriyorum, fazlası var. Kendi nesnel fikrimi orada kimseyle polemiğe girmeden belirtip konunun sekmesini kapatmışım. Sen geliyorsun laf ediyorsun, başkası geliyor komikmiş diye dalga geçiyor.

Sizlerin öznel çıkarımlarınızdan vardığınız nesnel sonuçların saçmalığına laf etmeyip polemikten uzak duruyorum ki tamamen komedi olanlar da "ben X ürününü kullandığıma göre o en iyisidir" diye düşünüp yorum yapanlar. Hayatında bırak kullanmayı, görmediği markaların ürünleri için en iyi diyenler komik değil, benimki komik ya da istenmeyen cevap oluyor öyle mi?

Ne güzel iş, saçma saçma saptamalarda bulunun, işi ürün incelemek olanların kendilerinde had bulamadığı bir şeyi yapıp gördüğünüz birkaç ürüne göre işkembe-i kübradan sallayın. Ondan sonra nesnel cevap veren tek kişi olan bana laf gömün, ben size bir şey dememişken sizlerin bana laf etme haddi nereden geliyor?

Türk halkı olarak her alanda bir ''en iyi'' çıkarma çabamızı acilen bırakmalıyız. Bu hastalık bir süre daha sürerse tıp literatüründe yer edinmemiz yakındır.

Hiçbir alanda hiçbir marka en iyisi veya en kötüsü değildir. Çok iyi ürünleri olan bir markanın çok kötü bir modeli olabilir. O modele rakip çıkaran karşı bir markanın da iyi markanın kötü modeline çıkardığı rakibi çok iyi olabilir. Bu ürünü tercih edecek kişi marka algısına göre tercih ederse gidip kötü ürünü almış olabilir. Oysa önyargılarından sıyrılıp fanatizmi devre dışı bırakırsa daha alt seviyede görülen bir markadan kaliteli bir ürün alabilir.

Belli standartları karşıladıktan sonra markalar önemli değil. Bütçeniz, istekleriniz ve buna uygun olan modeller önemli.

@Jira Öyle deme, sonra bunu söylediğinde birileri bu cevaba "hiç sevmiyorum bu tarz cevabı" ya da "komiksin" diyebiliyor. Sonra karaktersiz, artist, şaklaban falan oluyorsun. :D Kendilerine bakmadan nesnel cevap verene saldırmak moda oldu son zamanlarda forumda. :D Bütün Dünya'yı gördüğü ya da duyduğu (kullanmış olmasına gerek yok) birkaç şeyden ibaret sananlar saldırıyor sonra kendi verdikleri cevabı vermediğin için.

Daha "en iyi marka X" demek ile, bir ürün için "X kriterlerde Y modeli tavsiyesi" arasındaki farkı ayırt edemiyorlar. Laf anlatmakla uğraşılmaz, dalga geçip göz ardı etmek lazım. Keşke en başından sakince fikrimi belirtip kimseye laf etmeden konuyu kapatmak yerine en başından yardıra yardıra dalga geçseydim hak ettikleri şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı